Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Forza Motorsport 5: obniżka cen samochodów w najnowszej aktualizacji

Mikrotransakcje nie były pomysłem Microsoftu.

Jeszcze w tym miesiącu ukaże się sporych rozmiarów aktualizacja do Forza Motorsport 5 na Xbox One, zmniejszająca ceny samochodów i wprowadzająca nowe tryby.

Serwis IGN informuje, że kwoty potrzebne do zakupu podstawowych aut zmniejszą się o 45 procent, a gracze będą szybciej zarabiać wirtualną walutę.

Studio Turn 10 przygotowuje także dwa kolejne tryby rozgrywki: Drag Racing i Tag. Ten pierwsze przeznaczony jest dla maksymalnie 16 graczy i testuje umiejętność zmiany biegów na prostym odcinku trasy.

Tag to wariacja na temat klasycznej zabawy w berka, o odwróconych zasadach. Jeden samochód ucieka przed pozostałymi uczestnikami wyścigu. Kierowca, który zdoła dotknąć określony pojazd, sam staje się „berkiem”.

Powyższe zmiany są zapewne odpowiedzią na kontrowersyjne transakcje cyfrowe. Jak jednak zapewnia Dan Greenwalt, szef Turn 10, wprowadzenie mikrotransakcji nie było pomysłem Microsoftu.

- Wydaje mi się, że ludzie przypisują tej organizacji zbyt dużo komunikacji - mówił w rozmowie z Eurogamerem. - Faktycznie, jestem pracownikiem Microsoftu, ale w studiu Turn 10, które ma siedzibę w innymi miejscu i wykształciło własną kulturę. Mamy swoje procesy i inne takie. W większości przypadków Microsoft zauważa, że radzimy sobie dobrze i daje nam wolną rękę.

- Nie przymuszano nas do wprowadzenia transakcji cyfrowych. Eksperymentowaliśmy w Forza 4, a później także w Horizon i kontynuujemy eksperymenty w Forza 5. Ale testujemy wiele rzeczy, a gdy coś nie działa poprawnie, naprawiamy błąd.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły