Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nominację do nagrody BAFTA za Forza Motorsport 5 wysłano do... Codemasters

Ups.

Studio Codemasters jednoznacznie kojarzy się z grami wyścigowymi. Podobnie zdają się myśleć osoby przyznające nagrodę BAFTA, dla brytyjskich filmowców i deweloperów.

W ostatniej edycji plebiscytu produkcja Forza Motorsport 5 od studia Turn 10 otrzymała nominację w kategorii najlepszej gry sportowej, ale dyplom świadczący o tym fakcie wysłano pocztą właśnie do Codemasters, twórców serii Grid, Dirt i F1.

„Hej, Forza Motorsport, zobaczcie co przyszło pocztą, to chyba wasze” - napisano na Twitterze z konta Codemasters, dołączając zdjęcie dokumentu.

„Ha, dzięki za informację!” - odparł przedstawiciel Turn 10. Koledzy po fachu nie tracili poczucia humoru: „Ile to warte?” - zapytali.

„Mocno przepraszamy za zamieszanie! Wysyłamy do was emaila” - zareagowała szybko BAFTA.

Przy okazji można dodać, że w tym roku zagramy prawdopodobnie w kolejną odsłonę serii Forza Horizon, od studia Playground. Plany Codemasters są mniej jasne, ale można liczyć na następną część symulacji na licencji Formuły 1.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze