Nieoficjalnie: Produkcja Star Wars 1313 wstrzymana

LucasArts: „Prace trwają”.

Produkcja zapowiedzianej na targach E3 w 2012 roku gry Star Wars 1313 została rzekomo wstrzymana. Taką informację przekazał serwis Kotaku, powołując się na „źródła zaznajomione ze sprawą”. W odpowiedzi na te doniesienia firma LucasArts zapewnia, że „prace trwają”.

„Star Wars 1313 zostało zamrożone lub chwilowo wstrzymane” - twierdzą informatorzy Kotaku. Z tego powodu gra prawie na pewno nie zdąży ukazać się w 2013 roku, choć wstępnie tak zakładano. Mało prawdopodobna jest też jakakolwiek prezentacja podczas tegorocznych targów E3.

Jeszcze w zeszłym roku, gdy LucasArts zostało wykupione przez Disneya, słyszeliśmy, że „na obecną chwilę prace trwają bez zmian”. Jednocześnie nowy właściciel zaznaczył, że choć nie porzuca rynku konsolowego, bardziej zamierza się skupić na mniejszych produkcjach na portale społecznościowe czy urządzenia mobilne.

Dzisiaj LucasArts mówi po prostu: - Prace trwają.

Te same źródła Kotaku oferują także wgląd w dotychczasowy proces powstawania Star Wars 1313. Prace rozpoczęły się już w 2009 roku. Wielokrotnie jednak zmieniany został nie tylko tytuł, a nawet gatunek. Początkowo mieliśmy do czynienia z RPG-iem z otwartym światem podobnym do Knights of the Old Republic. Ostatnio to gra akcji z perspektywy trzeciej osoby. Podobno podczas zeszłorocznej prezentacji niegotowa była nawet fabuła, którą sam George Lucas polecił nieco pozmieniać. Czy możliwe, że Star Wars 1313 znów przechodzi gruntowne zmiany? Niestety, żadnych z tych doniesień LucasArts już nie skomentowało.

Wnioskując z tych informacji, wygląda na to, że Star Wars 1313 nadal powstaje, ale nie wiadomo, na jakie platformy, kiedy się ukaże i czy nie jest poddawane zmianom.

W grze mieliśmy odwiedzić 1313 podziemne piętro w głębi planety Coruscant.

Materiały z E3 2012

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami