Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Disney kupił Lucasfilm - powstanie 7. część Gwiezdnych Wojen

Gra Star Wars 1313 nie jest zagrożona.

Wczoraj wieczorem polskiego czasu wytwórnia filmowa Disney kupiła firmę Lucasfilm, posiadającą prawa do marek takich jak Gwiezdne Wojny czy Indiana Jones. Kwota transakcji wyniosła ponad 4 miliardy dolarów, w gotówce i akcjach. Transakcja nie ma wpływu na prace nad Star Wars 1313.

Disney zapowiedział 7. część sagi Gwiezdnych Wojen, która do kin ma trafić za trzy lata. Wytwórnia planuje także odświeżenie znanej marki i kolejne tytuły w przyszłości.

No, mała cholero. Wracamy!

Umowa przewiduje sprzedaż wszystkich oddziałów koncernu, którego właścicielem jeszcze wczoraj był George Lucas, w tym także studio LucasArts, zajmujące się produkcją gier. Serwis IGN zainteresował się losem Star Wars: 1313, której premiera planowana jest na przyszły rok. "Na obecną chwilę prace trwają. Jesteśmy podekscytowani możliwością współpracy z Disney" - napisano w oświadczeniu.

Star Wars powraca. Kolejne części wyprodukuje Disney.

Bob Iger, prezes Disneya mówił wczoraj na konferencji, że firma skupi się na projektach mobilnych i społecznościowych, ale nie porzuci do końca rynku konsolowego.

W Star Wars 1313 wcielimy się w rolę łowcy głów, który w pogoni za celem trafia na planetę Coruscant. Według wstępnych zapowiedzi, gra ukaże się w przyszłym roku na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3.

Read this next