Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Wars 1313 - materiał z anulowanej gry prezentuje animacje

Wgląd w skasowany projekt.

Opublikowany materiał ze skasowanej gry o nazwie Star Wars 1313 prezentuje, jak na wczesnym etapie rozwoju projektu wygłądały animacje poruszania się głównego bohatera.

Wideo pojawiło się w serwisie YouTube w 2016 roku, ale dopiero teraz zostało rozpowszechnione przez Jonathana Coopera - animatora ze studia Naughty Dog. Deweloper udostępnił film we wpisie na swoim Twitterze.

Nagranie przedstawia model postaci - najpewniej głównego bohatera - przemierzającego lokację i strzelającego do wrogów. Sama sekwencja przypomina nieco scenę z gameplayu zaprezentowanego w 2013 roku, choć tym razem podopiecznemu towarzyszy android.

Do materiału odniósł się James Zachary, który był głównym animatorem w studiu LucasArts, zaangażowanym w powstawanie niewydanej ostatecznie produkcji. Przekonuje, że według pierwotnych założeń, pokaz animacji miał nigdy nie ujrzeć światła dziennego.

„Wspaniale, że mogę to znowu zobaczyć! Stworzyliśmy demonstrację, by zaprezentować jak gracz powinien lub może poruszać się po świecie. Jest jeszcze wiele rzeczy do poprawy, ale film naprawdę nie miał zostać opublikowany. Cieszę się, że się podoba” - twierdzi.

W skasowanej produkcji gracze mieli wcielić się w słynnego łowcę nagród Bobbę Fetta. Część akcji umieszczono w opuszczonej części Coruscant, na tytułowym poziomie 1313, który w uniwersum „Gwiezdnych wojen” uznawany jest za centrum przestępczego świata planety.

Deweloperzy odpowiedzialni za projekt czerpali inspiracje z serii Uncharted. Gra zmagała się jednak z wieloma problemami i tuż po przejęciu firmy Lucasfilm i marki Star Wars przez koncern Disney prace wstrzymano.

Źródło: Gamesradar

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze