Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Disney rezygnuje z nazwy Star Wars 1313

Porzućcie wszelką nadzieję.

Firma Disney zdecydowała się nie przedłużać praw do znaku handlowego i tytułu Star Wars 1313. Przygody Boba Fetta zostały tym samym ostatecznie porzucone.

Nazwa Star Wars 1313 została porzucona ze względu na brak złożenia „oświadczenia o wykorzystaniu” lub „wniosku o przedłużenie” w stosownym terminie - wynika z informacji opublikowanym w urzędzie patentowym Stanów Zjednoczonych.

Powyższe doniesienia są jedynie potwierdzeniem stanu faktycznego, a projekt gry akcji nie był rozwijany co najmniej od kwietnia ubiegłego roku, gdy Disney zamknął studio produkcyjne w LusacArts.

Twórcy planowali umieścić akcję gry pomiędzy dwiema trylogiami filmów. Gracz wcialałby się w młodego Boba Fetta, rozpoczynającego karierę łowcy nagród.

Po Star Wars 1313 został jedynie efektowny trailer (poniżej), interesujące grafiki koncepcyjne oraz technologia błyskawicznych nagrań motion-capture.

Wideo z targów E3 w 2012 roku

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze