Szef Square Enix: gry społecznościowe są bardziej opłacalne

Tańsze w produkcji, generują stabilne zyski.

Gry społecznościowe są tańsze w produkcji i przynoszą stabilne zyski - mówi szef Square Enix, Yoichi Wada, cytowany przez serwis Siliconera.

- Jeśli chodzi o nasze duże tytuły konsolowe, niektóre z nich radzą sobie dobrze, inne przynoszą straty. W sumie udaje nam się wygenerować zyski - mówi. - Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę dział zajmujący się produkcjami społecznościowymi, zauważymy, że praktycznie nie ma tu nierentownych tytułów - dodał.

article1
Koledzy z brytyjskiej redakcji ocenili Final Fantasy XIV na 5/10. Square Enix szykuje ulepszoną wersję produkcji.

Square Enix oczekuje, że w najbliższych 2-3 latach zyski z rynku konsolowego nie będą rosły. Nie znaczy to, że japońska firma skupi się jedynie na tytułach społecznościowych. Negatywny wpływ na ostatnie wyniki firmy miała nieudana premiera Final Fantasy XIV, która spowodowała „łańcuch nieszczęśliwych wydarzeń” i spowolniła prace nad innymi grami.

Traveling Fairy, Emperors SaGa oraz Final Fantasy: Airborn Brigade to tylko niektóre z darmowych gier Suare Enix, popularnych głównie na rynkach azjatyckich. Kilka dni temu zapowiedziano Star Galaxy, kolejną grę społecznościową, w której wcielimy się w kapitana statku kosmicznego.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami