Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ludzka ściana broni dostępu do erotycznego serwera roleplay w Final Fantasy 14

Turyści nie są wpuszczani.

„Ludzka” ściana postaci z kontrowersyjnego serwera Balmung ustawiła się przy wejściu do wspomnianego świata w Final Fantasy 14, by zablokować dostęp „turystom”.

Po długo wyczekiwanym patchu 6.18, gracze mogą teraz swobodnie odwiedzać inne światy bez zakładania nowej postaci. Jednym z najchętniej wybieranych kierunków podróży jest serwer Balmung, dobrze znany społeczności Final Fantasy 14 z erotycznej gry typu roleplay, a więc odgrywania ról. Bycie traktowanym niemal jak zwierzęta w zoo nie spodobało się jednak stałym bywalcom, którzy nie wpuszczają odwiedzających. Wystarczyło ustawić „mur” postaci przy wejściu.

Widoki po wejściu na serwer są dość nietypowe, szczególnie dla osób „z zewnątrz”. Widzimy przykładowo kompanię postaci z kocimi uszami trzymających włócznie czy oddział łuczniczek w kolorowych sukienkach.

Sytuacja może sprawiać wrażenie śmiertelnie poważnej, ale niektórzy mieszkańcy Balmung traktują najwyraźniej tę przygodę z przymrużeniem oka:

Myślę, że wiele osób na blokadzie nie przejmuje się zbytnio tym, że ktoś się na nich gapi. Wielu z nich w pełni akceptuje reputację Balmunga i uważa za zabawne, że ludzie chcą przyjść na nasz niesławny serwer” - powiedział w rozmowie z PC Gamer gracz z tego świata.

Read this next