Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Grasz w Final Fantasy 14? Lepiej zmień hasło

Trwa atak hakerów.

Parafrazując znane powiedzenie - hakerzy nigdy nie śpią. Tym razem atakowane są serwery Final Fantasy 14 Online. Wydawca zaleca zmienić hasło i podjąć inne kroki w celu zabezpieczenia swoich danych.

Obecnie doświadczamy ataku strony trzeciej, która próbuje uzyskać dostęp do systemu zarządzania kontami Square Enix przy użyciu kombinacji adresów e-mail i haseł, które wydają się pochodzić z usług online innych firm” - czytamy na oficjalnej stronie Final Fantasy 14.

Używanie do konta Square Enix tej samej kombinacji adresu e-mail i hasła, co do innych usług online, zwiększa ryzyko uzyskania przez osobę trzecią nieautoryzowanego dostępu do Twojego konta Square Enix”.

Obecnie nie jest znana nawet szacunkowa liczba poszkodowanych, ale twórcy informują o „rosnącej liczbie prób nieautoryzowanego dostępu”. Firma zaleca czym prędzej zmienić hasło do konta Square Enix na takie, którego nie używano wcześniej przy logowaniu do innych gier i usług. Można to zrobić pod tym adresem. Warto też korzystać z haseł jednorazowych.

Jeśli ataki nie ustaną, Square Enix może zainicjować resetowanie haseł na wszystkich kontach. Lepiej jednak nie zwlekać i zadbać o bezpieczeństwo swoich danych już teraz, nim wpadną w niepowołane ręce.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze