Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Aktualizacja Final Fantasy 14 pozwala zbudować farmę

Jest też więcej opcji dla grających solo.

Aktualizacja Buried Memory do Final Fantasy 14 wprowadza do gry specjalną strefę, w której użytkownicy mogą budować własne gospodarstwa rolnicze. Są też nowe opcje dla grających w samotności.

Łatka oznaczona numerem 6.2 to głównie atrakcje na farmie. Niczym w Stardew Valley, możemy zbierać surowce, stawiać przydatne budynki i hodować zwierzęta. Całość umieszczono na sielankowej wyspie pełnej dzikiej fauny, gdzie można sadzić zboża, a zwierzaki swobodnie spacerują. Pełną nowości listę znaleźć można na oficjalnej stronie.

Są też kolejne fragmenty opowieści fabularnej, a także system Duty Support, pozwalający przejść główne, 4-osobowe podziemia samotnie, wspierany przez postacie sterowane przez sztuczną inteligencję. Rozwiązanie nie jest nowe, lecz wraz z kolejnymi łatkami obejmuje inne obszary gry. W kwietniu zajęto się choćby wieloosobowymi misjami z A Realm Reborn (wersja 2.0).

Square Enix chce, by ostatecznie zdecydowana większość treści w Final Fantasy 14 możliwa była do ukończenia bez pomocy innych graczy. To zapewne dobry pomysł - produkcja słynie przecież z bardzo dobrej warstwy fabularnej.

Read this next