Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Phil Spencer „wciąż walczy” o Final Fantasy 14 na Xboxie

O planowanym porcie usłyszeliśmy po raz pierwszy trzy lata temu.

Phil Spencer - szef działu Xboxa w Microsofcie - stwierdził, że „wciąż walczy”, aby Final Fantasy 14 pojawiło się na konsolach Xbox. Popularne MMO jest obecnie dostępne jedynie na komputerach i konsolach PlayStation.

Oczywiście, wciąż o to walczę. Microsoft i Square Enix zobowiązały się do przeportowania gry na Xboxa i cały czas nad tym pracujemy” - przekazał biznesmen japońskiemu serwisowi Game Watch.

O planach przeniesienia kultowego MMO na konsole Microsoftu po raz pierwszy usłyszeliśmy w 2019 roku. W zeszłym roku reżyser tytułu Naoki Yoshida stwierdził, że jest „dobrej myśli” w kwestii portu. „Źle się czuję z tym, że powtarzam w kółko to samo, ale prowadzimy udane rozmowy z Microsoftem i wszyscy jesteśmy dobrej myśli” - powiedział wówczas deweloper.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze