Elite: Dangerous - prezentacja trybu wieloosobowego

Twórcy zebrali ponad 500 tys. funtów i oferują możliwość napisania opowieści, osadzonej w świecie gry.

Elite: Dangerous, kolejna odsłona serii symulatorów kosmicznych, zebrała w Kickstarterze ponad 500 tys. funtów. Do końca akcji zostało 39 dni. Twórcy udostępnili pierwszy dziennik deweloperski, w którym prezentują tryb wieloosobowy.

Cel zbiórki to 1,25 mln funtów. Teraz studio Frontier Developments oferuje możliwość napisania opowieści, której akcja rozgrywa się w uniwersum gry. Wystarczy wpłacić jednorazowo 4,5 tys. funtów w Kickstarterze. Co więcej, twórcy dostosują fabułę nowego Elite do wydarzeń wymyślonych przez zwycięskiego autora.

Pomysł spodobał się angielskiemu pisarzowi Drew Wagarowi. Autor postanowił rozpocząć własną kampanię w serwisie Kickstarter, w której chce zebrać wymaganą kwotę 4,5 tys. funtów. Wagar jest fanem serii Elite i twórczości science-fiction. Użytkownikom, którzy wesprą go finansowo, oferuje m.in. umieszczenie w opowieści własnych postaci.

Pierwsza odsłona serii symulatorów kosmicznych Elite zadebiutowała w 1984 na komputery BBC Micro i Acorn Electron. Premierę Elite: Dangerous zaplanowano na marzec 2014 roku, w wersji PC.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami