Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Aplikacja Dragon Age Keep wkracza w fazę testów wersji beta

Dla zainteresowanych Inkwizycją.

Gracze zainteresowani przeniesieniem do Dragon Age: Inkwizycja swoich wyborów z poprzednich części serii mogą już przetestować aplikację Dragon Age Keep, umożliwiającą przeprowadzenie tego procesu.

W Keep nie brakuje oczywiście spoilerów

Wymagane jest konto w usłudze Origin oraz odwiedzenie oficjalnej strony internetowej.

Aplikacja Keep prezentuje kolorowe ilustracje wydarzeń z poprzednich odsłon serii, które gracze układają według podejmowanych wyborów. Rezultaty możemy wyeksportować do dowolnej wersji Dragon Age: Inkwizycja.

Twórcy postawili na sieciową aplikację, ponieważ niemożliwe będzie przeniesienie zapisów z poprzednich odsłon w „tradycyjny” sposób, z poziomu gry. Na przeszkodzie stanęła zmiana technologii i premiera na nowej generacji konsol.

Program umożliwia dokładne odtworzenie podejmowanych wcześniej wyborów (o ile je pamiętamy), z dodatkami DLC włącznie. Zapoznamy się także z fabułą poprzednich części, z animacjami i krasnoludem Varrickiem w roli narratora.

Nie musimy jednak korzystać z aplikacji. W takim przypadku Dragon Age: Inkwizycja rozpoczniemy z „domyślną” wersją wydarzeń - wpływ wyborów nie jest tak znaczący, jak w Mass Effect.

Inkwizycja zadebiutuje 21 listopada na PC, PlayStation 3, PS4, X360 i Xbox One.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze