Skip to main content

Dragon Age 4 - nowe informacje o grze już w przyszłym tygodniu

Na gali The Game Awards.

  • Dragon Age 4 pojawi się na The Game Awards
  • Nie wiadomo, czy ujrzymy zwiastun gry

Dzisiaj tak zwany Dzień Dragon Age, czyli organizowane przez BioWare święto dla fanów cyklu. W ramach akcji deweloperzy ujawnili, że 10 grudnia przedstawią nowe szczegóły o czwartej części serii.

Gra pojawi się na tegorocznej gali rozdania nagród The Game Awards, o czym poinformowano w rozesłanym do mediów komunikacie prasowym, na który powołuje się między innymi serwis IGN. Wydarzenie ma być transmitowane na żywo w Internecie.

Nie wyjaśniono, w jakiej formie gra będzie częścią imprezy. Nie wiadomo więc, czy twórcy ograniczą się jedynie do przekazania kolejnych szczegółów o projekcie z ewentualnym ujawnieniem nowych grafik koncepcyjnych, czy też zaprezentują zwiastun lub gameplay.

Zobacz na YouTube

W ramach Dnia Dragon Age opublikowano też cztery krótkie opowiadania, których autorami są autorzy serii. Wszystkie - „Następny”, „Ruiny rzeczywistości”, „Czuwanie” i „Cienie Minratusa” - dostępne są w polskiej wersji na oficjalnej stronie internetowej EA.

Dzisiaj informowaliśmy też, że z BioWare odeszło dwóch kluczowych deweloperów - Casey Hudson i Mark Darrah. Ten ostatni był głównym producentem gier ze wspomnianego cyklu fantasy i zapewne pracował właśnie nad kolejną odsłoną. Zaznaczono, że roszady nie wpłyną na losy projektu.

Z oficjalnych komunikatów firmy EA, do której należy BioWare, wynika, że Dragon Age 4 (nazwa kodowa) ukaże się najwcześniej w 2022 roku.

Read this next