Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Aloy z tarczą i miotaną włócznią. Horizon Forbidden West mogło wyglądać inaczej

Ciekawostki z papierowego przewodnika.

W oficjalnym papierowym przewodniku do Horizon Forbidden West kryje się interesująca ciekawostka. Pierwotne plany twórców zakładały, że Aloy będzie wyposażona w tarczę, którą wykorzysta w trakcie walki.

Guerrilla Games zrezygnowało jednak z gadżetu ze względu na skomplikowane sterowanie, które utrudniało czerpanie przyjemności z gry. W grze Aloy wciąż zdobywa energetyczną tarczę, ale nie używa jej podczas starć, a w charakterze lotni.

Znaleziskiem podzielił się na Reddicie fan gry, który wspomniał o jeszcze jednym porzuconym pomyśle. Bohaterka miała mieć na wyposażeniu włócznię, którą można rzucić w elementy scenerii lub dużych przeciwników, a następnie wykorzystać ją do wspinaczki.

Niewykluczone, że pewne ślady po wspomnianym wyposażeniu obserwujemy w pełnej wersji Horizon Forbidden West. W grze istnieje bowiem właśnie miotacz włóczni, które penetrują cel. Nie można się jednak na nie wspiąć.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze