Skip to main content

Amazon pomoże wyprodukować nowe Tomb Raider

Będzie też wydawcą.

Nowa odsłona serii Tomb Raider nabiera kształtów. Amazon Games zapowiedziało, że nie tylko wyda produkcję, ale wspomoże także prace, delegując do pomocy swój oddział deweloperski.

Studio Crystal Dynamics w kwietniu potwierdziło, że pracuje nad kolejną częścią cyklu. W odróżnieniu od zakończonej cztery lata temu trylogii, nowa produkcja bazuje na silniku Unreal Engine 5.

Teraz do grona dołącza Amazon Games, oferując „pełne wsparcie”. Firma zajmuje się głównie wydawaniem kilkuletnich, azjatyckich MMO (Lost Ark, Blue Protocol) i kasowaniem projektów (Breakaway, Crucible, Nova), ale może pochwalić się też sukcesem w postaci New World.

Towarzysząca zapowiedzi informacja prasowa potwierdza, że nowe przygody Lary Croft będą tytułem dla pojedynczego gracza, z naciskiem na narrację. Do tego sporo „łamiących głowę zagadek” oraz „szerokie spektrum przeciwników i przeciwności do pokonania”.

Prace są obecnie na bardzo wczesnym etapie - potwierdzają zaangażowane firmy - ale w planach jest „największy i najbardziej ambitny Tomb Raider w historii”. Poza tym nie znamy żadnych konkretów. Nie ujawniono nawet tytułu.

Ostatnią odsłonę serii - Shadow of the Tomb Raider - wyprodukowało Eidos-Montréal, podczasy gdy Crystal Dynamics było zajęte zapewne Marvel's Avengers. Dzisiaj sytuacja jest już jednak całkiem inna. Avengers powoli odchodzi do historii, a oba wymienione studia nie są już częścią Square Enix, lecz należą do Embracer.

Read this next