Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Activision walczy o nazwę Warzone

Pozew „zapobiegawczy”.
  • Właściciele Warzone.com grożą Activision sądem
  • Firma wystosowała więc własny pozew „zapobiegawczy”

Activision pozwało w Los Angeles firmę odpowiedzialną za przeglądarkową strategię Warzone. Korporacja prosi sąd o potwierdzenie, że twórcy tego trybu Call of Duty nie naruszają praw autorskich - informuje Reuters.

Konflikty tego typu zazwyczaj zaczynają się odwrotnie - z inicjatywy firm wydawniczych. W tym przypadku sytuacja jest inna, ponieważ Warzone.com ukazało się na rynku wcześniej niż darmowy tryb battle royale.

Prawie jak battle royale

Co więcej, twórcy odpowiedzialni za przeglądarkowy tytuł zagrozili podobno Activision własnym pozwem i wysokimi żądaniami pieniężnymi. Właśnie w związku z nazwą Warzone, która ma być zastrzeżona dla ich produktu, stanowiącego sieciową wariację popularnej gry planszowej Ryzyko.

Stąd właśnie „zapobiegawczy” pozew Activision, które prosi są o orzeczenie, że amerykańska korporacja ma rację w sporze i korzysta z nazwy Warzone w legalny sposób.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze