Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

A Plague Tale: Requiem ma datę premiery. Jest też długi gameplay z oczekiwanego sequela

Premiera jeszcze w tym roku.

Focus Home Interactive ujawniło dokładną datę premiery A Plague Tale: Requiem, czyli kontynuacji przygodowej gry od studia Asobo o Hugo i Amicii. Tytuł ukaże się 18 października na PC, PS5, Xbox Series X/S i Switch (poprzez chmurę).

Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami, w dniu debiutu produkcja pojawi się w Xbox Game Pass. Do pozycji uzyskają dostęp abonenci korzystający zarówno z komputerów, jak i konsoli Microsoftu.

Opublikowano też długi gameplay. Nagranie udowadnia, że gra bazuje na sprawdzonych rozwiązaniach z pierwowzoru. Główna bohaterka - Amicia - nie jest zbyt potężna, więc rozgrywka skupia się na skradaniu i eliminowaniu wrogów po cichu.

Kiedy oponenci wykryją dziewczynę, ta sięga po kuszę, ale może też skorzystać z kamieni. Nowością jest używana przez Hugo umiejętność podświetlania pobliskich przeciwników. Młodzieniec lokalizuje nieprzyjaciół z pomocą szczurów, nad którymi ma coraz większą kontrolę.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze