Eurogamer.pl

Darmowa wersja pomogła Battleborn na PC tylko na krótką chwilę

Liczba graczy znów spada.

Studio Gearbox Software opublikowało 6 czerwca próbną, darmową wersję sieciowej gry Battleborn. Gracze otrzymali dostęp do wszystkich map oraz trybów rozgrywki sieciowej. Niedostępna jest tylko kampania.

Ograniczony jest także dostęp do bohaterów - spośród trzydziestu co tydzień wybieranych jest sześciu, którymi mogą pokierować właściciele darmowej edycji.

Jak wynika z danych serwisu GitHyp, stale śledzącego bazę danych na Steamie, nowa edycja przełożyła się na spory skok liczby użytkowników - 7 czerwca zanotowano średnio 1077 użytkowników na godzinę. Ostatnio podobne rezultaty notowano w sierpniu 2016 roku.

3

Średnia liczba graczy na godzinę. Zgadnijcie, kiedy debiutowała darmowa wersja. Źródło: GitHyp.

Odnowione zainteresowanie trwało jednak bardzo krótko, bo już 12 czerwca powrócono w okolice 500 graczy na godzinę. Teraz pozycja zbliża się ponownie do granicy 100 użytkowników, czyli do poziomu identycznego z tym przed udostępnieniem darmowej wersji.

Nie dysponujemy podobnymi statystykami z konsol, gdzie Battleborn doczekało się identycznej wersji „próbnej” - Gearbox stara się, jak może, by nie używać określenia „darmowa”.

Można chyba jednak założyć, że kolejne próby rewitalizacji sieciowej strzelanki zakończyły się niepowodzeniem, a producentowi powoli kończą się już opcje.

Battleborn to wydana w ubiegłym roku gra FPP w stylu Overwatch czy Paladins. Sednem jest drużynowa rywalizacja, a wszyscy bohaterowie mają zupełnie inne zdolności oraz uzbrojenie.

Podczas rozgrywki sieciowej zajmujemy się nie tylko walką z innymi graczami - na drodze stają też sterowane przez komputer boty, podążające wyznaczonymi ścieżkami, jak w grach typu MOBA.

Reklama

Komentarze (4)

Załóż konto

lub

  • Wczytywanie...