Eurogamer.pl

For Honor - tryb Bitwa: jak grać, główny cel, używanie talentów

Walka czterech na czterech i pomysły na rozgrywkę.

Jeśli nieobce są ci inne tryby w For Honor i grałeś już w Dominację, powinieneś odnaleźć się tu błyskawicznie. Bitwa również opiera się na walce dwóch czteroosobowych drużyn, choć twórcy pozbawili graczy elementu przejmowania stref i kontrolowaniu frontu. Wszystko polega na wzajemnym zwalczaniu się.

Pokonanie każdego bohatera wrogiej drużyny przynosi punkty, których pula może być dodatkowo zwiększona poprzez wykonywanie efektownych egzekucji. Te jednak odsłaniają cię bardzo mocno, więc jeśli w okolicy pałętają się wrogowie, raczej nie zalecamy używania tej sztuczki.

Punkty zdobywamy także za likwidację wrogich żołnierzy sterowanych przez sztuczną inteligencję. Nie są to jednak zawrotne liczby, więc w trybie Bitwy i tak wszystko koncentruje się do potyczek pomiędzy żywymi graczami.

016

Mapy w trybie Bitwy są rozległe, urozmaicone i wielopoziomowe.

Obie drużyny mogą używać talentów, a także wskrzeszać swoich pokonanych bohaterów. Rozgrywka kończy się wówczas, gdy któraś z drużyn osiągnie pułap tysiąca punktów i zabije wszystkie postacie drużyny przeciwnej. Te, gdy przeciwnik ma wspomnianą liczbę punktów, nie mogą się już odradzać. Gdy walka jest wyrównana, obie grupy mogą przekroczyć pułap tysiąca punktów.

Bitwa w For Honor - jak zwyciężać

- Jak sama nazwa gry wskazuje, walczymy tu teoretycznie o tytułowy honor. Nie w tym przypadku. Twoim założeniem jest zdobywanie punktów, ale miej na uwadze fakt, że dokładnie w ten sam sposób punkty zdobywa twój przeciwnik. Jeżeli wiec walczysz z którymś z nich sam na sam, a zauważysz, że dołączają się do niego koledzy, lepiej brać nogi za pas i szukać wsparcia. Twój zgon przyniesie punkty przeciwnikom, czego również trzeba unikać.

- Zwracaj uwagę na to, co dzieje się na polu bitwy. Jeśli obserwujesz kolegę walczącego z przeciwnikiem jeden na jednego, a nieopodal dwóch pozostałych kompanów znajduje się martwych, zamiast pomagać pierwszemu, lepiej jest wskrzesić poległych.

- Zabijaj przeciwników, pomagaj kolegom w walce i wskrzeszaj poległych. Te wszystkie aktywności sprawią, że będziesz zdobywał sławę, która potrzebna jest do aktywowania talentów. Te są aktywne niemal od samego początku rozgrywki i tylko od ciebie zależy to, jak szybko uzbierasz sławę, aby je aktywować.

017

Nie zapominaj używać talentów oraz kontrolować radar w prawym dolnym rogu ekranu.

- Niektóre z talentów dają korzyści nie tylko dla aktywującego, ale wszystkim znajdującym się w świetlistym kręgu wyznaczonym wokół bohatera. Znajdując się w granicy kręgu będziesz mógł korzystać z dodatkowych możliwości bez konieczności aktywowania własnego talentu. Z tego samego powodu aktywuj je wówczas, gdy wiesz, że pomogą nie tylko tobie, ale i kompanom z drużyny.

- Wielu graczy, zwłaszcza początkujących, którzy do tej pory skupiali się na Pojedynku czy Potyczce, gdzie używanie talentów nie jest dostępne, po przesiadce na Dominację czy właśnie Bitwę zupełnie o tym aspekcie zapomina lub nie jest nawet świadoma ich istnienia. Sam staraj się nie zapominać o wielkich możliwościach, które za sobą niosą. Często o sukcesie w Bitwie świadczą mądre wykorzystywanie talentów przez całą drużynę, choć oczywiście wiadomo, że wciąż najistotniejsze są umiejętności bojowe.

- Jeśli uciekasz, a goni cię przeciwnik, a masz do wyboru swobodnie przemieszczającego się po mapie kompana i walczącego z przeciwnikiem, biegnij do tego pierwszego, nawet jeśli jest dalej. Ktoś, kto aktualnie nie jest zajęty walką z żadnym wrogiem pomoże ci łatwiej lub odwróci losy biegu, zamieniając cię ze zwierzyny w łowcę.

- Tryb Bitwy często przeradza się w chaotyczną potyczkę wielu bohaterów w jednym miejscu. Pamiętaj, że bardzo trudno jest wówczas o wykonanie udanego uniku czy odskoku do tyłu. Zamiast tego, możesz zatrzymać się na innym graczu, przez co rozpoczęty cios przeciwnika na pewno dosięgnie celu.

Spis treści: For Honor - poradnik i najlepsze porady

Zobacz też:

- For Honor - tryb Dominacja: taktyka, cel, co warto wiedzieć

- For Honor - tryb Pojedynek: jak wygrywać, najlepsze strategie

- For Honor - tryb Potyczka: najlepsze taktyki i pomysły na zwycięstwo

- For Honor - tryb Eliminacja: taktyki, cel, jak wygrywać

- Wykorzystuj czas przed rozpoczęciem bitwy do wnikliwej analizy wyboru bohaterów przez innych graczy. Stawiaj zawsze na urozmaicenie pola walki, co pozwoli na elastyczność potyczek. Kiedy gramy postacią zwinną i szybką, zadającą ataki wywołujące krwawienie, koncentruj się na wielkich i powolnych przeciwnikach. Nawet jeśli nie pójdzie ci zbyt dobrze, zawsze możesz uciec.

- Z ucieczką wiąże się także inny, bardzo ciekawy aspekt, choć dotyczący tylko wersji pecetowej gry. Niektórzy gracze do sterowania swoimi postaciami używają padów, inni klawiatury i myszki. Nie jest to miejsce na spór o to, które rozwiązanie jest lepsze - każdy gra na tym, na czym mu wygodniej. Płynne ruchy podczas ucieczki, gdy gramy padem, mogą być kluczowe dla gonitwy lub ucieczki. Postać jest mniej responsywna, a jej ruchy nie są nagłe. Jeśli więc gonią się dwie takie same postaci, dużo mniejsze szanse ma gracz uzbrojony w pad.

- Regularnie spoglądaj na radar umieszczony w prawym dolnym rogu ekranu. Często informacje zawarte na nim pozwolą ci szybciej rozeznać się w polu bitwy, niż rozglądanie się po nim. Pamiętaj, że niektóre z talentów i umiejętności pozwalają odkryć lub ukryć niektóre informacje na radarze. Korzystaj z tego faktu do nieoczekiwanego przez przeciwnika zakradania się od tyłu.

Reklama

Komentarze

Załóż konto

lub

  • Wczytywanie...