Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

For Honor - poradnik i najlepsze porady

Walka, opis postaci, trybów oraz taktyk.

Witamy w poradniku do For Honor, najnowszej gry Ubisoftu, która zostało wyprodukowane przez twórców między innymi serii Settlers. Gra opowiada o fikcyjnym konflikcie trzech różnorodnych frakcji: rycerzy, wikingów oraz samurajów. Rdzeń rozgrywki opiera się głównie na rozgrywkach sieciowych, z innymi graczami.

Naszą publikacje, ze względu na olbrzymią popularność pojedynków jeden na jednego, rozpoczynamy od szczegółowych analiz dotyczących wszystkich postaci dostępnych w For Honor z podziałem na trzy frakcje. W każdej z nich odnajdziesz cztery różnorodne klasy - warto zapoznać się ze szczegółami, aby wybrać klasę właściwą dla naszego stylu gry.

Oprócz tego przyglądamy się także dostępnym trybom rozgrywki i przedstawiamy kilka porad na start, które na pewno przydadzą się na początku zabawy w For Honor. Gra nie należy do najprostszych, a jej trudność reprezentują głównie umiejętności graczy z całego świata. Całość bazuje bowiem głównie na rozgrywkach sieciowych, choć twórcy zawarli tu też tryb dla pojedynczego gracza oraz możliwość walki z botami.

Życzymy udanych starć i miłej zabawy!


Postacie i bohaterowie

Poniżej możesz zapoznać się ze wszystkimi postaciami występującymi w grze For Honor. Każdą z nich przedstawiliśmy z poradami dotyczącymi walki i taktyk oraz dostępnymi talentami i wszystkimi atakami, które są możliwe do przeprowadzenia konkretnymi bohaterami.

Rycerze

Wikingowie

Samuraje


Porady i wskazówki

W tym miejscu publikować będziemy zagadnienia związane bezpośrednio z rozgrywką. Znajdziesz tu między innymi informacje dotyczące konfigurowania postaci, ulepszania broni, a także rozwiązywania najczęściej spotykanych problemów.


Tryby gry

Tutaj zapoznasz się ze wszystkimi dostępnymi w grze trybami oraz poznasz uniwersalne wskazówki dotyczące strategii w każdym z nich. Pamiętaj jednak o uniwersalnej poradzie, jaką jest przeprowadzanie ciągłych ćwiczeń i treningów.


Warto wiedzieć

- Zabawę zacznij od trybów treningowych oraz trzech krótkich kampanii dla pojedynczego gracza, które również są substytutem areny do ćwiczeń. Dzięki temu poznasz dość łatwo i bez narażania nerwów podstawowe zagadnienia dotyczące sterowania postacią, a gra zaprezentuje ci w ten sposób większość z postaci i ich podstawowe oraz zaawansowane ataki. Ukończenie dostępnych treningów i samouczków wynagrodzi cię także dodatkową ilością stali, czyli waluty gry.

- Jeśli wciąż nie czujesz się zbyt pewnie, jeśli chodzi o potyczki z żywymi przeciwnikami, możesz zapoznać się ze wszystkimi trybami wykorzystując boty, czyli sztuczną inteligencję, na jednym z czterech poziomów trudności. To doskonała i mniej stresująca metoda na ćwiczenie i samodoskonalenie się. Pamiętaj jednak, że najwięcej uczymy się podczas walki z lepszymi od nas.

- Dlatego właśnie proponujemy nie przedłużanie zbytnio rozpoczęcia przygody ze starciami sieciowymi. Zacząć możesz od trybów dominacji, eliminacji czy bitwy, a gdy poczujesz się pewniej, wskocz w fascynujący świat pojedynków jeden na jednego lub dwuosobowych drużyn. Tryby te gwarantują niesamowite przeżycia.

- W grze dostępnych jest dwunastu bohaterów, po czterech na każdą z frakcji. Początkowo dostępnych jest tylko trzy, ale wszystkie możemy odblokować za sporą ilość kredytów, czyli waluty zdobywanej w grze wraz z osiągnięciami. Odblokowanie każdej z dziewięciu kolejnych postaci kosztuje 500 kredytów, ale przetestować każdą z nich możesz za darmo. Pełne odblokowanie przyda się jedynie wtedy, gdy będziesz chciał ją konfigurować i ulepszać.

- Staraj się pograć chociaż trochę każdą z postaci. Dopiero po zapoznaniu się z podstawowymi ruchami i możliwościami bohatera będziesz mógł podjąć decyzję o tym, kim warto w danej sytuacji zagrać i kogo warto rozwijać. Nie każdy będzie chciał zostać rosłym wojownikiem. Dla takich graczy twórcy przewidzieli szybkie i oparte na lekkich atakach postacie.

- Bądź cierpliwy, nie szarżuj na przeciwnika bez pomysłu na przeprowadzenie ataku. Kontroluj swoją kondycję, gdyż bez niej zostaniesz błyskawicznie powalony i zabity. System walki w For Honor jest zaawansowany i w żadnym stopniu nie oparty na przypadkowości. Dopasowanie własnej strategii i możliwości do aktualnego przeciwnika to połowa klucza do sukcesu.

- Boty w końcu stają się przewidywalne, a każdy żywy przeciwnik to zagadka na samym początku. Staraj się wyczuć nieprzyjaciela i jego zachowania, aby zwiększyć swoje szanse w walce. Nie rezygnuj nawet po dwóch przegranych rundach. Historie większości graczy jasno pokazują, że zawsze istnieją szanse na skuteczny odwet. Podobnie nie spoczywaj na laurach, gdy na początku idzie ci znakomicie. Przeciwnik błyskawicznie to wyczuje i wykorzysta na swoją korzyść.

- Unikaj powtarzalności ataków. Stosuj zmyłki i zróżnicowaną ofensywę, aby cały czas zaskakiwać swojego nieprzyjaciela. Jeśli czujesz się z daną postacią dobrze zarówno w defensywie i ofensywie, rozegraj dwie rundy w zupełnie innym stylu, aby skołować nieprzyjaciela i zmusić go do losowych błędów.

- Areny dostępne w grze są bardzo zróżnicowane, a dobrze wykorzystany teren jest zawsze twoim sojusznikiem. Stosuj pchnięcia na ściany i zrzucaj lub wypychaj przeciwników w przepaść lub do wody, wygrywając tym samym automatycznie daną rundę. Podobnie staraj się unikać stania plecami do wspomnianych miejsc. Niezapomniane przeżycia gwarantują potyczki na wąskich wiszących mostach.

- W grze występuje niewielki aspekt ekonomiczny. Otrzymujemy tu zatem nagrody, chociaż często w postaci broni, których z konkretnych powodów nie chcemy wykorzystać. Możemy je wówczas rozebrać na czynniki pierwsze, które wówczas - wraz z kredytami - wykorzystamy do ulepszeń naszych innych zabawek.

- Wybieraj i wykonuj rozkazy kontraktowe, czyli poboczne założenia pracujące cały czas w tle gry i nie zobowiązujące bezpośrednio w rozgrywce. Po udanym spełnieniu danych warunków będziesz mógł liczyć na atrakcyjne i przydatne nagrody.

- Wykonuj egzekucje, czyli efektowne finiszery, tylko w trybie jeden na jednego. W każdym innym, gdy wokół ciebie panoszą się inni przeciwnicy, będziesz wówczas zupełnie bezbronny, co na pewno postanowi wykorzystać najbliższy wróg.

O autorze
Komentarze