Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

For Honor - tryb Eliminacja: taktyki, cel, jak wygrywać

Potyczka czterech na czterech do ostatniego żyjącego bohatera.

Najkrócej ten tryb charakteryzuje proste sformułowanie - drużynowy deathmatch. Jest bliźniaczo podobny do trybów Pojedynku i Potyczki. Tutaj również gramy do trzech zwycięskich rund, gdzie maksymalnie może być ich pięć. Od wspomnianych trybów różni je jeden, zasadniczy detal.

W grze można wykorzystywać dostępne talenty bohaterów. Areny są znacznie większe i często także wielopoziomowe, co raczej przypomina Bitwę, choć tu liczy się ostatni żyjący członek lub członkowie drużyny. Talenty dobierać jednak należy z głową i korzystać raczej tylko z tych, które mają znaczenie indywidualne.

Chociaż pokonany bohater nie odradza się w ramach jednej rundy, to możliwe jest jego wskrzeszenie przez kolegę z drużyny. Do takich sytuacji dochodzi jednak rzadko, gdyż gracze koncentrują się raczej na zabijaniu postaci drużyny przeciwnej. Możliwość taka jednak jest i warto o niej pamiętać.


Eliminacja w For Honor - jak wygrywać

- W tym trybie raczej rzadko lub w ogóle będziesz spotykać się z zachowaniem honorowym. Chociaż każdy z bohaterów startuje w innym miejscu areny, to gdy uwolni się od przypisanego mu nieprzyjaciela, na pewno pobiegnie pomóc najbliższemu koledze. Nie pozostawaj zatem gorszy i zawsze pomagaj zawodnikom z twojego zespołu.

- Z racji na większe rozmiary aren, gdy już pokonasz najbliższego nieprzyjaciela lub wciąż będziesz toczył z nim walkę, musisz szczególną uwagę zwracać na otoczenie. Położenie twoich kompanów jest dość istotne, ale najważniejsze są miejsca, gdzie znajdują się pozostali wrogowie. Jeśli dasz się zaskoczyć, możesz zostać oflankowany, a droga ucieczki w ten sposób zostanie zazwyczaj odcięta.

Areny w trybie Eliminacji są dość duże, co pozwala na więcej sytuacji, w których możemy wspomóc kolegów z drużyny.

- Nie będziemy trzymać cię w niepewności: jeżeli atakuje cię dwóch graczy, masz raczej małe szanse na przeżycie, chyba że jesteś naprawdę doświadczonym i dobrym graczem. Jeśli pozostajesz osaczony, nie bój się próby ucieczki. Nie ma w takim zachowaniu za grosz honoru, ale przecież walczymy o zwycięstwo.

- Jeśli w ten sposób dotrzesz do innej walczącej pary, a za plecami wciąż będziesz czuł oddech dwóch wrogów, twoje szanse i tak teoretycznie się zwiększą. Oczywiście, utrudnisz zadanie koledze, ale z punktu widzenia ogólnego drużyna ma wówczas większe szanse, gdyż dłużej pozostaniesz przy życiu. To mały detal i łatwo nim zdenerwować kolegów, ale naprawdę warty zapamiętania.

- W tym trybie dostępne są talenty, czyli specjalne i indywidualne dla każdej postaci dodatkowe umiejętności i bonusy. Możesz zapoznać się z nimi na stronach naszego poradnika, opisujących każdą z dostępnych trzech frakcji postaci. Talentów używaj zgodnie z przeznaczeniem i skupiaj się raczej na tych, które dają przewagę indywidualną, a nie drużynową.


Spis treści: For Honor - poradnik i najlepsze porady

Zobacz też:

- For Honor - tryb Dominacja: taktyka, cel, co warto wiedzieć

- For Honor - tryb Pojedynek: jak wygrywać, najlepsze strategie

- For Honor - tryb Potyczka: najlepsze taktyki i pomysły na zwycięstwo

- For Honor - tryb Bitwa: jak grać, główny cel, używanie talentów


- Do aktywowania talentów potrzebna jest tak zwana sława. Jej punkty dla każdej postaci przyznawane są za realizację wyszczególnionych celów. W przypadku trybu Eliminacji będziesz je otrzymywał po prostu za kolejne likwidacje oponentów. Rundy potrafią być tutaj stosunkowo krótkie, więc gdy tylko odblokujesz możliwość wykorzystania jakiegoś talentu, nie wahaj się zbyt długo.

- Aktywacja talentu trwa jednak określony czas. Jeśli odblokujesz któryś na koniec walki z przeciwnikiem lub zaraz po jego zlikwidowaniu, najpierw podbiegnij do kolejnego i dopiero wtedy aktywuj talent. Wielu graczy popełnia błąd zbyt wczesnej aktywacji talentów pod wpływem emocji i impulsu, gdy tylko zobaczą możliwość aktywacji umiejętności.

- Po udanej potyczce, jeśli widzisz nadciągającego wroga, nie uciekaj od razu, gdyż najprawdopodobniej postanowi on wskrzesić poległego kolegę. Opcja wskrzeszania jest tu aktywna, dlatego także - gdy tylko nadarzy się taka okazja - staraj się podnosić na nogi pokonanych kolegów. Czasami może to być kluczowe dla wygrania rundy, a nawet całego meczu.

O autorze

Komentarze