Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

W For Honor pojawiły się miecze świetlne. Wydarzenie z okazji dnia Star Wars

Ostrza w różnych kolorach.

Wczoraj był dzień Star Wars, a więc międzynarodowe święto fanów „Gwiezdnych wojen”. W związku z tym w For Honor - grze nastawionej na walkę białym orężem - dosyć nieoczekiwanie pojawiły się miecze świetlne.

Gracze odkryli, że tuż po rozpoczęciu pojedynku i oznaczeniu przeciwnika, tradycyjne ostrza, włócznie i topory zamieniają się w słynną broń Jedi i Sithów. Arsenał pokrywa energia w barwach znanych z uniwersum, czyli czerwonym, zielonym i niebieskim.

Uwagę zwraca poziom wykonania. Wygląda na to, że deweloperzy z Ubisoftu włożyli dużo pracy w przygotowanie nietypowego uzbrojenia - nie zabrakło nawet charakterystycznych dźwięków, które miecze świetlne wydają z siebie przy każdym ruchu.

Nie jest jednak jasne, kiedy dokładnie zakończy się wydarzenie. Niewykluczone, że akcja ograniczona jest tylko do wspomnianego dnia Star Wars, co oznaczałoby, że potrwa jeszcze tylko przez kilka następnych godzin.

Niespodzianka najwyraźniej spodobała się fanom. Gracze dzielą się w internecie licznymi obrazkami oraz nagraniami uwieczniającymi rozegrane pojedynki z wykorzystaniem mieczy (oraz włóczni i toporów) świetlnych.

During the penalty shootout, I was given a corner and scored... from r/FIFA

Zobacz: For Honor - poradnik i najlepsze porady

Niektórym akcja przypadła do gustu na tyle, że chcieliby, aby broń pozostała w For Honor na stałe. Jeden z użytkowników forum Reddit prosi Ubisoft o dodanie takiej opcji, a inny przyznaje, że nie miałby nic przeciwko temu, jeżeli byłaby dostępna w formie transakcji cyfrowych.

Źródło: PC GamesN, Reddit

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze