Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Żeńska wersja Duke Nukem wkracza do akcji - trailer Bombshell

Nowa gra 3D Realms.

Bombshell - produkcja o wyjątkowo skomplikowanej przeszłości - zaczyna nabierać kształtów. Odpowiedzialne za prace studio 3D Realms opublikowało właśnie pierwsze ujęcia rozgrywki z tej izometrycznej strzelanki.

Gracz wcieli się w Shelly „Bombshell” Harrison - dawniej trudniącą się pracą sapera, taraz najemniczkę do wynajęcia. Kobieta straciła ramię w tajemniczym incydencie, zastąpione mechaniczną protezą. Fabuła rozegra się na powierzchni czterech planet, a zadanie to oczywiście uratowanie prezydenta.

Skąd nawiązanie do Duke Nukem? Produkcja zaczynała właśnie jako kolejna odsłona tego cyklu, lecz wkrótce po ogłoszeniu twórcy popadli jednak w konflikt prawny z Gearbox Software, obecnymi właścicielami praw do zasłużonej serii.

Tytuł ujawniono w lutym ubiegłego roku na stronie internetowej AllOutofGum.com. Studio Gearbox szybko pozwało twórców za nielegalne korzystanie z elementów serii Duke Nukem.

Projekt na krótko zniknął, ale kilka dni później poinformowano, że firma inwestycyjna SDN Invest przejęła Apogee Software, Ltd., operujące od 1994 roku jako 3D Realms. Prawdopodobnie właśnie wtedy zmieniono założenia i bohatera.

Po raz pierwszy o projekcie usłyszeliśmy jeszcze wcześniej, w grudniu 2013 roku. Twórca Duke Nukem - Scott Miller - miał pracować nad nową grą na PC i PS4. Właśnie na tych dwóch platformach ukaże się Bombshell.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze