Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

3D Realms odkupi prawa do Duke Nukem? - raport

Spór sądowy dobiega końca.

Firma Apogee Software, Ltd., operująca od 1994 roku jako 3D Realms, ma szansę odzyskać prawa do serii Duke Nukem, odsprzedane wcześniej do Gearbox Software.

Prawa sprzedano do Gearbox, gdy to studio kończyło prace nad Duke Nukem Forever, wydanym później ku rozczarowaniu krytyków i wielu graczy.

3D Realms nabyło następnie firmę deweloperską Interceptor, ujawniając tytuł o nazwie Duke Nukem: Mass Destruction. Gearbox natychmiast odpowiedziało pozwem sądowym, zarzucając korzystanie z licencji, która została przecież sprzedana. Pozwani przyznali się do winy i tłumaczyli pomyłką.

Interceptor zapewniało, że nigdy nie planowało produkcji gry Duke Nukem, a nowy tytuł zapowiedziano następnie jako izometryczną strzelankę z elementami RPG - Bombshell.

Teraz jeden z użytkowników forum dyskusyjnego NeoGAF dotarł do aktualnych dokumentów sądowych, z których wynika, że Interceptor wypracowało ugodę z Gearbox, a prawa do licencji Duke Nukem mogą zostać odsprzedane.

„Strony uzgadniają, że Sprzedawca może odkupić licencję Duke Nukem za kwotę identyczną z ceną sprzedaży” - napisano w materiałach. Obie firmy mają 30 dni na ustalenie ostatecznych warunków.

Z tego samego źródła dowiadujemy się jak wyglądało Duke Nukem: Mass Destruction. Poniżej jedyny screen z Księciem.

Interceptor potwierdziło w oświadczeniu dla Eurogamera, że ewentualne odzyskanie licencji nie zmieni założeń Bombshell, a twórcy są dumni z postępujących prac.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły