Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zelda: Breath of the Wild nie zdąży na premierę Nintendo Switch - raport

Wolny start.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild, największa z zapowiedzianych już produkcji na Nintendo Switch, nie ukaże się razem z konsolą w marcu przyszłego roku.

Takie informacje ujawniła Emily Rogers, znana z dobrych źródeł w tej firmie. Również Eurogamer już wcześniej słyszał podobne pogłoski od osób zbliżonych do japońskiej korporacji.

Tak płoną nadzieje graczy

Jak napisała Rogers, prace nad tłumaczeniem gry potrwają do końca obecnego roku, po czym zaplanowano od czterech do sześciu miesięcy testów, co oznacza debiut najwcześniej w kwietniu.

Eurogamer niezależnie otrzymał identyczny harmonogram prac. Nintendo chce podobno wydać grę tak szybko, jak to tylko możliwe, ale nie kosztem jakości.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild to ambitny projekt z ogromnym, otwartem światem. Prace trwają już od 2013 roku, gdy tytuł tworzono jeszcze z myślą o Wii U. Wersja na tę platformę nadal jest planowana.

Podobnie było w przypadku The Legend of Zelda: Twilight Princess. Ten tytuł powstawał pierwotnie na GameCube, lecz został opóźniony, by ukazać się także na Wii.

Warto pamiętać, że Nintendo nigdy nie podawało, że produkcja ukaże się razem z Nintendo Switch, ale takie były oczekiwania większości graczy. Oficjalny okres debiutu do „2017”.

Nie jest obecnie jasne, czy jakaś inna duża produkcja first-party wypełni lukę, ale nieoficjalnie mówi się o tym, że gotowa powinna być kolejna platformówka z Mario w roli głównej.

Nintendo ujawni więcej detali - w tym tytuły startowe - na temat sprzętu na specjalnej imprezie, zaplanowanej na 13 stycznia.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze