Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Więcej informacji na temat Nintendo Switch dopiero 12 stycznia

Na specjalnym pokazie.

Znamy ogólne założenia konsoli Nintendo Switch, lecz na więcej szczegółów na temat gier startowych, ceny czy dokładnej specyfikacji technicznej i daty premiery musimy poczekać do przyszłego roku.

Japońska korporacja pozwoli spekulować fanom do 12 stycznia (lub 13, w zależności od strefy czasowej), kiedy to w Tokio odbędzie się specjalna prezentacja firmy, z transmisją na żywo w sieci.

Z naszych połączonych sił powstaje Nintendo Switch!

„To będzie impreza dla mediów, analityków finansowych i partnerów handlowych. Odbędzie się 12 stycznia w Tokio, w amerykańskich godzinach” - napisano w informacji prasowej.

„Prezentacja obejmie datę premiery i cenę Nintendo Switch, a także spojrzenie na powstające obecnie produkcje” - dodaje producent.

Dokładną godzinę startu poznamy w nadchodzących tygodniach. Już po prezentacji, w Europie i w Stanach Zjednoczonych odbędą się kolejne, mniejsze imprezy, gdzie gracze będą mieli okazję sprawdzić nową konsolę na własną rękę.

Jak wiemy od wczoraj, firma planuje osiągnąć nakład 2 mln egzemplarzy konsoli Switch w sklepach już w premierowym miesiącu - w marcu przyszłego roku. Szef Nintendo - Tatsumi Kimishima - ujawnił także, że urządzenia nie będą sprzedawane ze stratą.

Sprzęt łączy elementy platformy stacjonarnej oraz przenośnej. Konsola była do tej pory - w nieoficjalnych raportach - znana pod roboczą nazwą NX. Nazwa Switch nawiązuje do funkcji przełączania między trybem stacjonarnym i przenośnym.

W dowolnym momencie możliwe będzie odłączenie dwóch elementów z przyciskami od kontrolera i połączenie ich z ekranem umieszczonym w stacji dokującej. Nośnikiem danych będą kartridże - na wzór tych z 3DS.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze