Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Yakuza 0 na PC z zamazanym obrazem na najniższych ustawieniach graficznych

Nietypowa opcja.

Kilka dni temu na PC zadebiutowała Yakuza 0. Okazuje się, że twórcy wersji komputerowej z firmy Sega przygotowali zaawansowane opcje dostosowania grafiki do posiadanego sprzętu.

Przykładowo gra pozwala na zabawę w rzadko spotykanej w dzisiejszych czasach rozdzielczości 320x200. Poza tym po włączeniu najniższych ustawień wizualnych, produkcja wygląda nietypowo - obraz zasłaniają piksele (dzięki, Kotaku).

Oczywiście rozgrywka jest możliwa, ale bardzo utrudniona. Trudno dostrzec poszczególne postacie i elementy otoczenia, a wyświetlane napisy są nieczytelne. Faktem jest jednak, że dzięki temu tytuł można uruchomić nawet na słabym sprzęcie.

Gra jest prequlem całej serii. Gracze wcielają się w bohaterów znanych z poprzednich odsłon cyklu - stawiającego swoje pierwsze kroki w gangsterskim świecie Kazumę Kiryu i biznesmena Majimę Goro. Pomiędzy oboma postaciami można przełączać się podczas zabawy.

Nie zabrakło strzelanin i rozbudowanego systemu walki, jednak w trakcie przygody zajmiemy się też zupełnie innymi czynnościami: pośpiewamy w klubie karaoke, potańczymy na parkiecie czy weźmiemy udział w minigrach muzycznych.

W przyszłości na PC pojawi się także Yakuza Kiwami, czyli wydany w 2017 roku remake pierwszej odsłony cyklu. Wiele wskazuje na to, że na komputery osobiste trafi również Yakuza 6: The Song of Life.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze