Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Yakuza 0 zadebiutowała na PC

Seria po raz pierwszy na komputerach.

Na Steamie zadebiutowała Yakuza 0, czyli wydany w 2015 roku na PS4 i PS3 prequel serii stanowiącej odpowiedź na Grand Theft Auto. Opublikowano zwiastun, który wprowadza w nietypowy klimat produkcji.

Otrzymujemy możliwość rozgrywki w 4K, odblokowane FPS i obsługę zarówno kontrolerów, jak i klawiatury. Wcielamy się w członka klanu Tojo Kazuma Kiryu, który stawia pierwsze kroki w gangsterskim świecie Tokio oraz biznesmena, który pod pozorem legalnie prowadzonej działalności wyczekuje okazji do powrotu do przestępczego podziemia.

Nie zabrakło strzelanin i rozbudowanego systemu walki, jednak w trakcie przygody zajmiemy się też zupełnie innymi czynnościami: pośpiewamy w klubie karaoke, potańczymy na parkiecie czy weźmiemy udział w minigrach muzycznych.

„To bardzo dobra produkcja na dziesiątki godzin i najlepszy moment, by poznać tę popularną w Japonii serię” - czytamy w naszej recenzji Yakuza 0 w wersji na PlayStation 4.

Grę kupimy tylko w wersji cyfrowej, jednak warto zawrócić uwagę na cenę - produkcję wyceniono na 86 zł.

W przyszłości na PC zadebiutuje również Yakuza Kiwami, czyli wydany w 2017 roku remake pierwszej części serii. Dokładnej daty premiery wersji PC nie podano.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze