Skip to main content

Yakuza 6 trafi na PC?

Wynika z raportu finansowego Segi.

Jeszcze wczoraj informowaliśmy, że prequel japońskiej serii - Yakuza 0 - zadebiutował na PC. Z raportu finansowego firmy Sega wynika ponadto, że na komputery trafi też najnowsza część cyklu, Yakuza 6: The Song of Life.

W sprawozdaniu finansowym za pierwszy kwartał 2018 roku obok nazwy gry umieszczono spis docelowych platform, gdzie obok PlayStation 4 - na którym gra zadebiutowała w kwietniu - znalazł się również PC (dzięki, PC Gamer).

Przedstawiciele Segi nie odnieśli się jeszcze do informacji, więc warto podkreślić, że wpis może być wynikiem błędu.

Pomyłka czy celowy zabieg?

Z drugiej strony, na PC trafi wspomniana wcześniej Yakuza 0 oraz Yakuza Kiwami, czyli wydany w 2017 roku remake pierwszej części serii. Przygotowanie najnowszej odsłony gangsterskiej serii w wersji na komputery jest więc prawdopodobne.

Yakuza 6 to o ostatni rozdział opowieści o Kazumie Kiryu. Główną oś rozgrywki stanowi walka wręcz - brak natomiast broni palnej. Przemieszczamy się po dwóch dzielnicach o otwartej strukturze i wykonujemy zadania.

„Finał przygód Kiryu wzrusza i wciąga dzięki fabule oraz licznym aktywnościom. To coś świeżego i innego dla nieznających sagi” - czytamy w naszej recenzji Yakuza 6: The Song of Life.

Zobacz także