Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Yakuza 5 trafi w przyszłym tygodniu na PlayStation 3 w Europie

Yakuza 0 zmierza na PS4.

Gra akcji Yakuza 5 ukaże się w Europie już w najbliższy wtorek, 8 grudnia - wynika z informacji ujawnionych na imprezie PlayStation Experience.

Ups

Jedyna platforma docelowa to PlayStation 3.

Yakuza 5 to kontynuacja wydarzeń z Yakuza 4. Wcielamy się w Kazumę Kiryu i cztery inne postacie. Akcja toczy się w pięciu japońskich miastach. Twórcy zadbali o liczne mini-gry, nowy system walki i poboczne historie Another Drama, koncentrujące się na każdym z bohaterów.

Produkcja debiutowała w Japonii w marcu 2012 roku. W tym kraju wydano już kolejną odsłonę - Zero. Podczas konferencji potwierdzono, że także i ten tytuł trafi na Zachód, już na PlayStation 4. Nie podano konkretnej daty, ale jest poniższy trailer.

W Zero odwiedzamy fikcyjne dzielnice Tokio i Osaki, a główni bohaterowie to Kazuma Kiryu i Goro Majima. Pierwszy to 20-latek zajmujący się zbieraniem długów dla klanu Tojo. Druga postać prowadziła popularny klub Soutenburi, zanim lokal został zamknięty. Bohaterów połączy tajemnicze morderstwo.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze