Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Xbox One rejestruje obraz z rozgrywki w 720p i 30 klatkach na sekundę

Obrazki w profilach nawet w 1080p.

Xbox One zapisuje obraz z rozgrywki w rozdzielczości 720p i w 30 klatkach na sekundę, bez względu na możliwości i ustawienia gry - potwierdził Microsoft.

W ubiegłym miesiącu ujawniono, że nowa konsola przechowywać będzie ostatnie 5 minut rozgrywki. W szczególnych przypadkach, np. podczas gry w sieci, zapisać można także 30 sekund obrazu, do wykorzystania później.

- Pierwszą rzeczą, jaką zobaczą gracze w przypadku naszej nagrywarki, jest integracja z usługą Upluad - wyjaśnił Marc Whitten, twórca architektury Xbox One, w wywiadzie z serwisem IGN.

- Ta usługa umożliwia zarządzanie, edycję i dzielenie się zawartością. Fragmenty rozgrywki przechowywane są na serwerach „w chmurze”. Dodatkowo, gry będą tworzyć „magiczne momenty” z twojej rozgrywki, na bazie funkcji nagrywarki - wszystko płynnie zintegrowane.

- Klipy będzie można obejrzeć w Xbox One Guide, we własnej kolekcji ujęć z nagrywarki oraz podczas przeglądania kart graczy. Również same gry skorzystają z zarejestrowanych fragmentów, w kreatywny sposób integrując je z rozgrywką - dodał Whitten.

Whitten potwierdził także, że avatary graczy zostaną przeniesione z konsoli X360, a obrazki w profilu dostępne będą w rozdzielczości HD - 1080p.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze