Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Xbox One nagra ostatnie pięć minut rozgrywki, trzy razy mniej niż PlayStation 4

„Xbox, nagraj to!”

Xbox One jest w stanie nagrać i przechować w pamięci pięć ostatnich minut rozgrywki, trzy razy mniej niż PlayStation 4.

Ken Lobb, reżyser kreatywny w Microsoft Studios podał dokładne dane podczas dyskusji na konwencie Comic Con, dotyczącej Killer Instinct. (Dzięki, Gamespot.)

Sony już wcześniej informowało, że PS4 zdoła nagrać ostatnie 15 minut rozgrywki.

- Pomysł jest taki, że nagrywanie trwa ciągle - mówił Lobb na temat opcji w Xbox One, określanej jako „Project Upload". - Ostatnie pięć minut z dowolnej gry jest zawsze przechowywane na dysku twardym.

Podobnie jak w PS4, Microsoft przewiduje możliwość edycji filmu i dodanie tytułu, a dzięki Kinectowi nagramy komentarz lub dodatkowe ujęcia własnej osoby.

W momentach, w których nie możemy przerwać rozgrywki (np. podczas meczów sieciowych), Xbox One udostępni możliwość zapisu 30 sekund rozgrywki, do wykorzystania później.

- Powiedzmy, że grasz w sieci i właśnie zrobiłeś najciekawszą rzecz na świecie, ale nie możesz zatrzymać gry - dodał Lobb. - Możesz powiedzieć „Xbox, nagraj to”, dzięki czemu zapiszesz ostatnie 30 sekund do wykorzystania później.

Zarówno Xbox One jak i PlayStation 4 umożliwią udostępnianie zapisu rozgrywki na żywo, co powinno umożliwić pośrednie nagrywanie bez żadnych ograniczeń. Dłuższe momenty będzie można zapewne zgrać z sieci i edytować na PC.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły