Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wolfenstein 2: The New Colossus - misje uberdowódców, trupie karty

Zobacz, jak odblokować zadania polegające na zabijaniu nazistowskich dowódców oraz jak zdobywać jeden z rodzajów znajdziek.

Jest to specjalny typ zadań polegający na zabijaniu nazistowskich oficerów w miejscach. Dostęp do nich otrzymujesz w trakcie trwania kampanii, a konkretnie po aktywowaniu maszyny o nazwie Enigma. To właśnie przy jej pomocy będziesz odblokowywał lokacje, w których znajdują się nazistowscy przywódcy. Przy ich ciałach będziesz znajdował jeden z sekretów - trupie karty, których w sumie jest 16.

W jaki sposób namierzać przywódców? Podczas gry będziesz spotykał oficerów, którzy mogą przyzywać posiłki. Przy zwłokach każdego z nich znajdziesz jeden szyfr Enigmy. Kolekcjonuj je, a następnie skorzystaj z maszyny (opis w dziale Enigma), aby odblokowywać namiary na kolejnych nazistów. Następnie wystarczy wybrać dany rejon z poziomu mapy, przejść wybrany fragment etapu i zabić znajdującego się na końcu oficera. Uważaj, ponieważ każdy z nich dysponuje potężnym granatnikiem.

Uwaga - odblokowane przy pomocy Enigmy lokacje mogą różnić się nieco od tych znanych z kampanii fabularnej. Dzięki temu możesz np. dotrzeć do nowych miejsc, w których znajdziesz sekrety i znajdźki niedostępne podczas przechodzenia wątku głównego.


Manhattan

Poniżej znajdują się imiona i nazwiska nazistowskich dowódców na Manhattanie.

Uberdowódcy na Manhattanie.
 • Walter Hauser (rejon portu) - uzbrojony w potężną strzelbę.
 • Heinrich Muller (rejon metra) - uzbrojony w granatnik. Uważaj na działo na górze schodów, które obsługują inni żołnierze.
 • Raimund Hofmann (rejon ruin) - znajdziesz go na stacji w metrze. Zanim do niego dotrzesz będziesz musiał zniszczyć robota bojowego, a potem uważać na sporą obstawę zwykłych żołnierzy.
 • Klaus Klinger (rejon bunkra atomowego) - aby się do niego dostać musisz skorzystać z niskiego przejścia i uda się to tylko z kompresorem. Jeśli nie posiadasz tego ulepszenia, to znajdziesz je na pobliskim wózku z metalowymi skrzyniami.
 • Leopold Meissner - do tego oficera dotrzesz zeskakując do szybu windy na lewo od okien na głównym poziomie penthouse'u.

Roswell i Mesquite

Poniżej znajdują się imiona i nazwiska nazistowskich dowódców w Roswell i Mesquite.

Uberdowódcy w Roswell i Mesquite.
 • Jurgen Schlusser (Roswell: rejon centrum) - znajdziesz go w piniwcy baru Papa Joe's.
 • Friedrich Baumgartner (Roswell: rejon podziemi) - jest w jednym z pomieszczeń przy hangarze.
 • Erich Eberhardt (Mesquite: rejon planu filmowego na farmie) - znajdziesz go w pobliżu domu na farmie.

Nowy Orlean

Poniżej znajdują się imiona i nazwiska nazistowskich dowódców w Nowym Orleanie.

Uberdowódcy w Nowym Orleanie.
 • Otton Ackerman (rejon muru) - znajdziesz go w pokoju na piętrze muru, w pobliżu wyjścia z lokacji prowadzącej do getta.
 • Victor Kreuger (rejon getta) - przebywa na ulicy w pobliżu muru. Uważaj, ponieważ oprócz zwykłych żołnierzy jest przy nim również mechaniczny pies bojowy ziejący ogniem.
 • Daniel Eckstein (rejon ulicy Bienville) - natkniesz się na niego przy sztabie na ulicy w mieście. Możesz ułatwić sobie dotarcie do niego oraz samą walkę korzystając z panzerhunda, którego zostawiłeś przed kanałami w kampanii fabularnej.
 • Albert Grosse (rejon Lakeview) - jest na ulicy z dużą ilością ciężkich robotów i dronów. Rozpraw się z nimi w pierwszej kolejności, a dopiero potem dopadnij oficera.


Wenus i Nadrzecze

Poniżej znajdują się imiona i nazwiska nazistowskich dowódców na planecie Wenus i na Nadrzeczu.

Uberdowódcy na Wenus i Nadrzeczu.
 • Ludwig Kassmeyer (Wenus: rejon placówki aerostatycznej) - znajdziesz go na jednym z korytarzy. Możesz wspomóc się w walce strzelając w któryś z ładunków wybuchowych, jeśli akurat przy nim stoi.
 • Michael Rademaker (Wenus: rejon transporthalle) - przebywa w zamkniętym pomieszczeniu. Dostaniesz się do niego przechodząc przez właz do pomieszczenia, gdzie znajdziesz ortezy bojowe. Przy ich pomocy wejdź na sam szczyt lokacji, a potem zaatakuj rywala z góry.
 • Thomas Wechsler (Wenus: rejon oberkommando) - jest broniony przez sporą grupę żołnierzy. Rozpraw się z nimi, a potem uporaj się z oficerem.
 • Gernot Herrmann (Nadrzecze: rejon nadrzecza) - dostęp do tej lokacji otrzymasz po zabiciu 15 poprzednich uberdowódców. Gernota znajdziesz na nabrzeżu po opuszczeniu podziemnego bunkra po wysokiej drabinie. Towarzyszy mu potężny robot, ale możesz się nim zająć po szybkim zabójstwie oficera.
O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze