Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Autorzy Wolfensteina rozczarowani, że walka z Nazistami wywołuje kontrowersje

„Chcemy jedynie opowiadać interesujące historie”.

W niektórych kręgach kampania marketingowa Wolfenstein 2: The New Colossus spotkała się ze sprzeciwem. Twórcy cyklu ze studia Machine Games przyznają teraz, że są rozczarowani faktem, że gra o walce z Nazistami wywołuje kontrowersje.

Wydana w 2017 roku odsłona cyklu reklamowana była hasłami pokroju „#NoMoreNazis”, które część graczy uznało za wzywanie do przemocy wobec osób o innych poglądach. Do sprawy odniósł się reżyser Andreas Öjerfors w rozmowie z serwisem PCGamesInsider.

- Kiedy zaczęliśmy mówić o Wolfenstein 2: The New Colossus, zauważyliśmy, że pojawiły się komentarze o walce z Nazistami. W jakiś sposób, dla niektórych to problematyczny motyw, co jest niezwykle rozczarowujące - tłumaczy deweloper.

W serii Wolfenstein eliminujemy wielu Nazistów

Öjerfors jednocześnie podkreśla, że przygotowywane przez Machine Games produkcje nigdy nie miały być niczym innym, jak rozrywką. Wyjaśnia, że wraz ze swoim studiem stara się tworzyć „świetne i interesujące historie”.

- W świecie zachodnim obserwujemy wzrost liczby prawicowych ekstremistów, zwłaszcza w sieci, gdzie skutecznie wpływają na internetową debatę. Niewykluczone, że nas wykorzystali, by za pomocą Wolfenstein 2 rozbudzić nieco gniewu - dodaje.

Cover image for YouTube videoWolfenstein 2: The New Colossus - Video Recenzja

Niedawno ukazała się nowa odsłona cyklu o podtytule Youngblood. W przeciwieństwie do wcześniejszych części, gracze nie wcielają się w B.J. Blazkowicza, a jego córki, zaś rozgrywka koncentruje się na kooperacji.

Źródło: PCGamesInsider

Następnie: Ninja w 2015 roku wystąpił w amerykańskiej Familiadzie - prowadzący poradził, by zarabiał na grach

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Wolfenstein II: The New Colossus

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze