Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Autorzy Wolfensteina rozczarowani, że walka z Nazistami wywołuje kontrowersje

„Chcemy jedynie opowiadać interesujące historie”.

W niektórych kręgach kampania marketingowa Wolfenstein 2: The New Colossus spotkała się ze sprzeciwem. Twórcy cyklu ze studia Machine Games przyznają teraz, że są rozczarowani faktem, że gra o walce z Nazistami wywołuje kontrowersje.

Wydana w 2017 roku odsłona cyklu reklamowana była hasłami pokroju „#NoMoreNazis”, które część graczy uznało za wzywanie do przemocy wobec osób o innych poglądach. Do sprawy odniósł się reżyser Andreas Öjerfors w rozmowie z serwisem PCGamesInsider.

- Kiedy zaczęliśmy mówić o Wolfenstein 2: The New Colossus, zauważyliśmy, że pojawiły się komentarze o walce z Nazistami. W jakiś sposób, dla niektórych to problematyczny motyw, co jest niezwykle rozczarowujące - tłumaczy deweloper.

W serii Wolfenstein eliminujemy wielu Nazistów

Öjerfors jednocześnie podkreśla, że przygotowywane przez Machine Games produkcje nigdy nie miały być niczym innym, jak rozrywką. Wyjaśnia, że wraz ze swoim studiem stara się tworzyć „świetne i interesujące historie”.

- W świecie zachodnim obserwujemy wzrost liczby prawicowych ekstremistów, zwłaszcza w sieci, gdzie skutecznie wpływają na internetową debatę. Niewykluczone, że nas wykorzystali, by za pomocą Wolfenstein 2 rozbudzić nieco gniewu - dodaje.

Niedawno ukazała się nowa odsłona cyklu o podtytule Youngblood. W przeciwieństwie do wcześniejszych części, gracze nie wcielają się w B.J. Blazkowicza, a jego córki, zaś rozgrywka koncentruje się na kooperacji.

Źródło: PCGamesInsider

Następnie: Ninja w 2015 roku wystąpił w amerykańskiej Familiadzie - prowadzący poradził, by zarabiał na grach

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze