Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wolfenstein 2: The New Colossus - Poradnik, Solucja

Opis przejścia, wszystkie misje, znajdźki i sekrety oraz porady ogólne.

Witamy w poradniku do gry Wolfenstein 2: The New Colossus, w której po raz kolejny wcielamy się w postać B.J. Blazkowicza, który wraz z amerykańskim ruchem oporu musi stanąć do walki z technicznie zaawansowanymi nazistami. Tytuł rozgrywa się w 1961 roku i jest bezpośrednią kontynuacją The New Order wydanego trzy lata temu.

W poradniku do Wolfenstein 2: The New Colossus znajdziecie porady ogólne, dzięki którym szybko zrozumiecie podstawy mechaniki gry. Główną część stanowi bogato ilustrowany opis przejścia kampanii fabularnej, a także opisy wszystkich znajdziek i sekretów, jakie można znaleźć podczas rozgrywki, a także opis osiągnięć.

Przed przystąpieniem do rozgrywki w Wolfenstein 2: The New Colossus należy pamiętać o wybraniu odpowiedniego poziomu trudności. Jeśli zaczynasz przygodę z pierwszoosobowymi strzelaninami, to zalecamy wybór jednego z dwóch pierwszych poziomów (Mogę zagrać, tato?, Nie zróbcie mi krzywdy).

Dla średnio zaawansowanych graczy przeznaczone są dwa kolejne (Dawać ich!, Sukces albo śmierć), a dla weteranów przeznaczono dwa najwyższe (Mów mi "Terror-Bill"!, Jestem wcieleniem śmierci). Poziom trudności można zmienić w trakcie gry (zakładka Rozgrywka).

Życzymy przyjemnej zabawy!


Opis przejścia gry

Zobacz, w jaki sposób przejść każdy z etapów w kampanii fabularnej, gdzie pomagamy ruchowi oporu w walce z nazistami.


Bronie, ulepszenia i misje uberdowódców

Zapoznaj się z arsenałem BJ Blazkowicza, modyfikacjami broni, a także sposobami działania maszyny Enigma, dzięki której możesz odblokowywać nowe zadania związane z nazistowskimi oficerami.


Sekrety i znajdźki

Sprawdź w jakich miejscach szukać sekretnych przedmiotów: złota, grafik koncepcyjnych, kart gwiazd, nagrań oraz zabawek dla Maxa.


Porady ogólne

- Życie głównego bohatera odnawia się tylko w pewnym stopniu. Dlatego ważne jest, aby rozglądać się za apteczkami regenerującymi siły.

- Oprócz wskaźnika zdrowia bohater może również korzystać z pancerza. Im bardziej jest on rozwinięty, tym więcej ataków będzie w stanie przeżyć. Aby uzupełnić pancerz rozglądaj się za jego częściami np. hełmami.

- Niemal w każdym przypadku możesz skorzystać z dwóch broni naraz. Jest to skuteczna metoda eliminowania silniejszych rywali oraz ich większych grup. Jeżeli chcesz się pozbyć kogoś z większej odległości, to lepiej używać jednej broni i celownika.

- Blazkowicz posiada możliwość wychylania się za osłon. Korzystaj z niej w trakcie wchodzenia do nowych pomieszczeń lub podczas ostrzejszych wymian ognia, kiedy robi się gorąco. Przeciwnicy będą mieli wtedy utrudnione zadanie trafienia bohatera.

- Przed przystąpieniem do otwartej wymiany ognia dobrze jest lokalizować wrogich dowódców i zabijać ich szybko w pierwszej kolejności. Dzięki temu nie będą w stanie wezwać posiłków, co ułatwi walkę.

- Podczas walk korzystaj z elementów otoczenia, aby uzyskać przewagę w walce z rywalami. Często na planszach pojawiają się na przykład wybuchowe beczki - wystarczy kilka pocisków, aby doprowadzić do eksplozji i zabicia pobliskich wrogów.

- Już w trakcie pierwszej misji uzyskasz dostęp do pancerza wspomaganego. Dzięki niemu bohater otrzyma nie tylko lepszą ochronę, ale także dodatkowe umiejętności. Na przykład możliwość wykonania potężnego skoku, potrafiącego zniszczyć wskazane fragmenty otoczenia, co często daje dostęp do nowych lokacji.

- W grze istnieje system rozwoju postaci, który opiera się na powtarzaniu określonych czynności. Przykładowo jeśli będziesz często zabijał przeciwników granatami, to otrzymasz możliwość noszenia większej ich ilości. Jeżeli będziesz eliminował rywali po cichu, to będziesz mógł szybciej poruszać się na kuckach.

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze