Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Bethesda szykuje szeroki wachlarz gier na E3. Wydawca zapowie nowego Dooma?

Interesująca sugestia.

Na Pax East dziennikarze serwisu DualShockers przeprowadzili rozmowę z Petem Hinesem - starszym wiceprezesem do spraw marketingu w Bethesda Softworks. Z rozmowy wynika, że wydawca przygotowuje na tegoroczne E3 szeroki wachlarz gier.

- Nie mogę ujawnić, co zamierzamy zapowiedzieć, ani kiedy te gry się ukażą. Mogę za to ujawnić, że mamy naprawdę wiele do zaprezentowania na E3. Czy ludzie zdają sobie z tego sprawę, czy nie, czas przed targami to dla nas prawdziwe piekło na Ziemi. Jesteśmy właśnie w trakcie ogromu planowania i prac. Jestem naprawdę podekscytowany - mówi Hines dla DualShockers.

- Myślę, że pokażemy wiele rzeczy, które spodobają się widzom. To będzie wielka mieszanka różnorodnych tytułów. Nie zaprezentujemy oczywiście gry z każdego gatunku, ale to będzie szeroki wachlarz produkcji. Mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie - dodaje.

Czy Bethesda zapowie nowego Dooma?

Warto nadmienić, że wspomniane w pierwszej wypowiedzi „piekło na Ziemi”, czyli w oryginale „hell on Earth”, to podtytuł drugiej części cyklu Doom. Niewykluczone, że to wskazówka - Bethesda może zaprezentować kolejną odsłonę dynamicznych strzelanek.

W ubiegłym roku na E3 wydawca rozpoczął swoją konferencję prezentacją „Bethesda z ludzką twarzą”, która przybliżała widzom pracę w firmie. Zaprezentowano Wolfenstein 2: The New Colossus, The Evil Within 2 oraz samodzielny dodatek do Dishonored 2 - Death of the Outsider.

Nie zabrakło również sekcji poświęconej wirtualnej rzeczywistości. Wydawca zapowiedział wersje Dooma i Fallouta 4 dostosowane do gogli VR. Ponadto, zaprezentowano Skyrima przeniesionego na Nintendo Switch.

The Evil Within 2 otrzymał zadowalające oceny

Bethesda organizuje własne prezentacje - zamiast wystąpień poszczególnych deweloperów na konferencjach Sony czy Microsoftu - od 2015 roku. Nie inaczej będzie na tegorocznych targach - konferencję zaplanowano na 10 czerwca.

Warto przypomnieć, że według serwisu Metacritic, Bethesda była najlepszym wydawcą 2017 roku. Do sukcesu w znacznej mierze przyczynił się Wolfenstein 2: The New Colossus.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Wolfenstein II: The New Colossus

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.
Komentarze