Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3 zaktualizowany na PC: poprawki stabilności i Hairworks

Plus szereg innych zmian.

Wiedźmin 3 w wersji PC otrzymał właśnie aktualizację oznaczoną numerem 1.03, wprowadzającą kolejne poprawki i usprawnienia do polskiej produkcji.

Karczmarzu, patcha!

Łatka - obejmująca około 270 MB - poprawia „stabilność”, podczas rozgrywki i w menu.

Lepsza jest także wydajność tytułu, „zwłaszcza w przerywnikach i podczas gry” - obiecuje CD Projekt.

Rozwiązano problem z „wyskakującą” trawą po zmianie parametrów gęstości roślinności. Ulepszono działanie efektu Nvidia Hairworks, a filtrowanie anizotropowe przy ustawieniu Ultra to teraz poziom 16x.

Opcja Wyostrzania ma teraz trzy parametry, zamiast prostego On/Off. Lepiej powinno sprawować się menu, sterowanie za pomocą klawiatury i regeneracja wytrzymałości konia.

Przy przewijaniu mapy nie będzie już się blokował kursor. Wyeliminowano także szereg błędów: strzelanie płonącymi bełtami do przyjaźnie nastawionych postaci niezależnych, błędne linie dialogowe czy brakujące tłumaczenia. Po zabiciu przeciwnika w wodzie właściwie "zachowa się" także krew.

Deweloperzy zapewniają, że pracują teraz nad przygotowaniem łatki także dla wersji konsolowych: PlayStation 4 i Xbox One.

Jak już dzisiaj informowaliśmy, w planach dla gry jest także większa aktualizacja, obejmująca kolejne poprawki i modyfikacje.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze