Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3: Serca z Kamienia - Zadanie: Bez śladu

Pewien zielarz potrzebuje naszej pomocy.

Zadanie jest dostępne na tablicy ogłoszeń we wsi Bronovitz (mapa #1) w północno wschodniej części Velen. Po dotarciu na miejsce przeczytaj ogłoszenie z napisem Bez śladu w tytule.

Sugerowany poziom doświadczenia: 32

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Z informacji dowiesz się, że pomocy wymaga pewien zielarz spod Oxenfurtu, który nazywa się Otto Bamber. Znajdziesz go na północny wschód (mapa #2) od wymienionego wyżej miasta. Otto powie ci, że wysłał swojego pomocnika Folkerta do Trupiej Kniei na północnym wschodzie (mapa #3), a ten do tej pory nie wrócił.

Po przyjęciu zlecenia skieruj się do wskazanego punktu. Przy drodze natkniesz się na zakrwawiony wóz i prowadzące od niego ślady. Dotrzesz po nich do pobliskiej wsi, gdzie wypytaj o niziołka starszą parę z prawej. Powiedzą ci, że był w wiosce przez chwilę, ale potem poszedł szukać ziół i pewnie zagryzły go wilki.

Możesz teraz udać się do zleceniodawcy i przekazać mu informację lub obejść dom i skorzystać z wiedźmińskich zmysłów. Wyczujesz w ten sposób zapach gnijącego mięsa, który zaprowadzi cię do przejścia piwnicznego (obrazek powyżej). Zniszcz skrzynie znakiem Aard i zejdź do podziemi.

Przejdź przez drewniane drzwi, a znajdziesz się w piwnicy. Na stole zobaczysz zmasakrowane zwłoki niziołka. Przyjrzyj się im i wróć do wieśniaków porozmawiać z nimi o tej sprawie. W trakcie przesłuchania zdecyduj czy chcesz zabić chłopów czy oszczędzić ich życia.

Bez względu na to czy dokonałeś makabrycznego odkrycia czy też nie oraz czy oszczędziłeś chłopów lub nie, wróć do zielarza po nagrodę, która za każdym razem będzie taka sama - 200 koron.


Następna strona: Wiedźmin 3: Serca z Kamienia - Poszukiwania: Skazani na Drakenborg

Powrót do spisu treści: Wiedźmin 3: Serca z Kamienia - Poradnik do dodatku - opis przejścia i sekrety

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze