Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3: Serca z Kamienia - Poszukiwania: Mroczne dziedzictwo, Sekretne życie Hrabiego Romilly

Odkrywamy tajemnicę starego zamczyska.

Zadanie możesz aktywować tylko wtedy, jeśli podczas misji głównej o nazwie „Sezamie, otwórz się!" zakupiłeś w trakcie aukcji (mapa #1) figurkę orła. Kiedy już ją posiadasz, skieruj się do któregokolwiek kowala i rozbierz przedmiot na czynniki pierwsze. Okaże się, że w środku jest testament oraz klucz.

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Przeczytaj ten pierwszy, a dowiesz się o zamku Arnskrone znajdującym się na wschodzie (mapa #2). Po dotarciu na miejsce rozpocznij walkę z wilkami oraz leszym, który przebywa u podnóża zamku. Najlepiej jest pozostawać w pewnym dystansie od niego, podpalać znakiem Igni, a potem wykonywać uniki przed atakami (np. przed korzeniami wyrastającymi z ziemi oraz szturmem ptaków).

Po walce przeszukaj kościotrupa, który jest na polu bitwy. Znajdziesz przy nim klucz oraz drugą część testamentu - ich podniesienie rozpocznie inne zadanie dodatkowe o nazwie „Sekretne życie Hrabiego Romilly". W jego ramach wystarczy przeczytać znalezioną notatkę, co zakończy misję.

Następnie skieruj się po schodach w stronę ruin zamku. Po wejściu na „dziedziniec" załatw kilka wilków i udaj się w prawo, gdzie znajdziesz schody prowadzące do podziemi. Kiedy się tam znajdziesz wyrusz w lewo.

Znakiem Aard zniszcz drewniane drzwi i rusz przed siebie. Po chwili zaatakuje cię kilka upiorów. Skorzystaj ze znaku Yrden, aby ułatwić sobie walkę (obrazek powyżej). Po bitwie przejdź do kolejnego pomieszczenia. Z prawej strony znajdziesz skrzynię, którą przeszukaj. W ten sposób ukończysz bieżące zadanie.


Powrót do spisu treści: Wiedźmin 3: Serca z Kamienia - Poradnik do dodatku - opis przejścia i sekrety

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze