Skip to main content

Wiedźmin 1 - Nawiedzony dom: oprych, półelfka

Uniknij pułapki i uratuj półelfkę.

Misję Nawiedzony dom w Wiedźmin 1 zleca ci pewien oprych [1] mieszkający w domu naprzeciwko magazynu w dzielnicy slumsów. Zamieszkuje ostatni budynek i są to jedyne drzwi, przez które możesz przejść. Porozmawiaj nim na temat pracy dla Wiedźmina, a dowiesz się o pewnym budynku, w którym znajduje się skarb. Problem w tym, że w nim straszy.

Po rozmowie udaj się na północny zachód od swojej pozycji i wejdź do nawiedzonego domu [2]. Okaże się, że była to pułapka, a twój zleceniodawca rzuci się na ciebie z kompanami. Zabij ich i porozmawiaj z półelfką, którą napadli. W tym miejscu zadanie znika z dziennika, jednak to nie jego koniec. Kobieta zaproponuje ci udanie się do jej domu [3]. Zrób to i rozpocznij rozmowę.

Jeśli chcesz, półelfka pouczy cię starszej mowy. Gdy się zgodzisz, to w pierwszym pytaniu wybierz trzecią odpowiedź „dziecko słońca". Potem cały czas wybieraj pierwsze opcje dialogowe, co doprowadzi do nawiązania z nią romansu i zdobycia karty. Jeśli będziesz się mylił, Geralt opuści dom z niczym. Warto więc po wejściu do izby, a przed rozpoczęciem dialogu zapisać grę na wypadek pomyłki.

Następnie: Wiedźmin 1 - Pracujące dziewczyny: Carmen, kurtyzany

Spis treści: Wiedźmin 1 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Wiedźmin 1 - Pamięć ostrza: srebrny miecz, Talar

Zobacz także