Skip to main content

Niezależny hit o wampirach trafi niedługo na PS5 - studio potwierdziło datę

Preorderujący zagrają kilka dni wcześniej.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, survivalowa gra o wampirach V Rising trafi niedługo także na konsolę PlayStation 5. Jak się okazuje, na port nie trzeba będzie wcale długo czekać - przedsprzedaż już ruszyła, a fani Sony zagrają w grę w czerwcu.

Jak możemy się dowiedzieć z opublikowanej informacji prasowej, tytuł będzie dostępny dla wszystkich zainteresowanych już od 11 czerwca tego roku. Osoby, które zdecydują się na złożenie zamówienia przedpremierowego na jedno z droższych wydań - edycję Legacy of Castlevania lub Complete Edition - będą mogły jednak skorzystać z pięciodniowego wczesnego dostępu.

Posiadacze PlayStation 5 w końcu będą mogli zanurzyć kły w ostatecznej formie V Rising. Wciel się w świeżo przebudzonego wampira, zbuduj swój gotycki zamek i eksploruj otwarty świat pełen niebezpieczeństw. Czeka na ciebie siedem zróżnicowanych regionów i 57 bossów do pokonania” - czytamy w zapowiedzi. „Poluj na swoje ofiary samotnie lub w internetowym klanie. Zdobądź władzę i zmierz się z samym starożytnym tranem Draculą”.

Zobacz na YouTube

Na konsoli Sony standardowe wydanie gry wycenione zostało na 179 złotych, edycja Legacy of Castlevania (zawierająca najnowszy dodatek) to koszt 269 złotych, natomiast wydanie kompletne ze wszystkimi dotychczasowymi DLC będzie nas kosztować 450 złotych. W przypadku wszystkich podanych cen abonenci usługi PS Plus będą mogli liczyć na członkowski rabat wynoszący 10% ceny.

Przypomnijmy, że produkcja zadebiutowała na Steamie w formule wczesnego dostępu jeszcze w 2022 roku. Połączenie walki w stylu Diablo z elementami gier survivalowych szybko zapewniło grze liczną społeczność oddanych fanów. W ciągu miesiąca od debiutu grę zakupiono ponad 2 miliony razy, a w szczytowym momencie liczba jednoczesnych graczy na Steamie wynosiła 150 tysięcy.

Zobacz także