Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Valheim - rdzeń surtlinga: co to jest, jak zdobyć

Materiał potrzebny do budowy odlewni i pieca na węgiel.

W trakcie rozgrywki w Valheim natrafisz na tajemniczy materiał o nazwie rdzeń surtlinga. Jest on wymagany w wielu obiektach, między innymi Odlewni, dzięki której zdobędziesz sztabki metali. Na tej stronie podpowiadamy gdzie szukać rdzeni surtlinga i jak je zdobyć.

Na początku gry rdzenie surtlinga zdobędziesz wyłącznie podczas eksploracji sarkofagów (1) w Czarnym Lesie. Sarkofagi to krypty, na które trafisz w tym biomie. Mogą mieć różny wygląd, najczęściej są to po prostu ułożone obok siebie głazy, z wejściem pośrodku. Ich lokalizacja jest losowa, jednak często koło wejścia kręcą się szkielety (2).

Zanim się tam udasz, przygotuj pochodnię, zwiększ zdrowie za pomocą jedzenia i wyposaż się w najlepszą broń i zbroję, jaką możesz wytworzyć. Wewnątrz sarkofagów czeka na ciebie masa szkieletów, a przez ograniczone miejsce do ruchu ciężko jest unikać ich ataków. Świetnie sprawdzi się tutaj tarcza.

Po zejściu do sarkofagu musisz po prostu przechodzić przez kolejne korytarze, by dojść do końca danej ścieżki. Tam trafisz na czerwone kostki (3) nabite na pale. Gdy wejdziesz z nimi w interakcję, zbierzesz wspomniane rdzenie surtlinga.

W każdej krypcie znajdziesz od 6 do 10 tego typu przedmiotów. Postaraj się zbierać je wszystkie, gdyż są wymagane do stworzenia Odlewni (5 sztuk) i Pieca na węgiel drzewny (także 5 sztuk) - za sprawą tych obiektów przetopisz sztabki i przygotujesz węgiel do dalszego rzemiosła. Rdzenie da się także pozyskać na Bagnach, zabijając potwory o nazwie Surtling, jednak do tego momentu najpewniej uzbierasz ich pokaźną ilość penetrując kolejne sarkofagi.

Spis treści: Valheim - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Valheim - węgiel: skąd wziąć, jak zdobyć

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze