Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Valheim - odlewnia: przetapianie rudy, sztabki metali

Jak z rudy tworzyć metale.

Odlewnia jest jednym z najważniejszych obiektów w grze Valheim. Dzięki niej przetopisz rudy metali - jak miedź, cyna czy żelazo - na sztabki, z których następnie wytworzysz metalowe narzędzia i broń. Konstrukcja ta nie jest jednak dostępna od samego początku gry - wpierw musisz ją odblokować. Z tej strony dowiesz się jak tego zrobić i w jaki sposób przetapiać rudy na metal.


Na tej stronie:

f

Odlewnia - jak odblokować i wybudować

By odblokować Odlewnię musisz zdobyć rdzeń surtlinga. Przedmiot ten ukryty jest w Czarnym Lesie, w sarkofagach (1) strzeżonych przez szkielety. Do stworzenia jednej Odlewni potrzebujesz 5 sztuk tego surowca - postaraj się uzbierać go więcej, gdyż z czasem przyda ci się drugi obiekt tego typu.

Gdy zdobędziesz wymagany przedmiot - a także 20x kamienia - wyposaż swoją postać w młotek, otwórz menu budowy za pomocą prawego przycisku myszy i z karty Tworzenie (2) wybierz Odlewnię (3). Ustaw ten obiekt w dowolnym miejscu - pamiętaj jednak, że nie może stać na drewnianej podłodze.


Przetapianie rudy na sztabki metali

Po ustawieniu Odlewni musisz zdobyć jeszcze dwa składniki - węgiel do zasilania obiektu i rudę, którą chcesz przetopić. Węgiel umieść w dziurze z prawej strony (4), rudę z kolei w odpowiednie miejsce po lewej stronie (5). Jednorazowo umieścić możesz 20 sztuk węgla i 10 sztuk rudy.

Teraz odczekaj kilkadziesiąt sekund, a przy przodzie pieca (6) pojawi się sztabka metalu. Do wytopienia każdej zużywana jest 1 sztuka rudy i 2 sztuki węgla - niezależnie od tego, jaki metal tworzysz. Pamiętaj, że metale przetapiane są w takiej kolejności, w jakiej umieścisz wewnątrz rudę.

Postaraj się wyrobić sobie nawyk zapełniania Odlewni rudą i węglem przed pójściem spać. Czas w nocy znacząco przyspiesza, przez co rano cała praca - czyli przetopienie do 10 sztabek - będzie ukończona. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo czasu.

Spis treści: Valheim - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Valheim - węgiel: skąd wziąć, jak zdobyć

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze