Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Valheim - kociołek: gotowanie jedzenia, bazy do mikstur

Jak przygotować lepsze posiłki i stworzyć mikstury.

Kociołek to jeden z obiektów w grze Valheim, który służy jako warsztat do tworzenia bardziej wartościowych posiłków. Dzięki niemu przygotujesz także bazy do mikstur, które następnie ukończysz w Kadzi fermentacyjnej. Z tej strony dowiesz się jak go stworzyć i w jaki sposób z niego korzystać.

Do stworzenia Kociołka potrzebujesz 10 sztuk cyny, musisz także wybudować w pobliżu kuźnię. Wyposaż teraz swoją postać w młotek, otwórz menu budowy prawym przyciskiem, w zakładce Wyrób (1) kliknij na Kociołek (2) i ustaw go w wybranym przez ciebie miejscu.

By móc z niego korzystać, musisz zainstalować pod nim także ognisko - tak jak w przypadku stojaka do gotowania. Gdy spełnisz te warunki, wejdź w interakcję z Kociołkiem (3), by wyświetlić okno tworzenia przedmiotów.

Początkowo znajdziesz tutaj wyłącznie cztery przepisy - miodowe bazy (4) i królewski dżem (5). Dżem wykorzystasz jako znacznie treściwszy posiłek - względem malin i jagód, z których się go wykonuje - bazy miodowe z kolei musisz wpierw umieścić w Kadzi fermentacyjnej (6). Po upływie 48 godzin wyciągniesz z niej gotową miksturę - o efekcie uzależnionym od bazy.

Poziomu Kociołka (7) nie zwiększysz poprzez ulepszenia - jak ma to miejsce w przypadku wspomnianej kuźni czy stołu warsztatowego - gdyż obiekt ten może mieć tylko poziom 1. Jeśli chcesz odblokować dodatkowe przepisy, zbieraj nowe materiały - w szczególności mięsa i rośliny.

Następnie: Valheim - oswajanie i hodowanie zwierząt: dziki, wilki, loxy

Spis treści: Valheim - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Valheim - piec na węgiel drzewny: tworzenie węgla

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze