Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Valheim - drewno rdzeniowe: gdzie znaleźć, jak zdobyć

Zaawansowany materiał do budowy.

Obok normalnego drewna i jego szlachetnej odmiany, w Valheim znajdziesz kolejny typ - drewno rdzeniowe. Materiał ten służy, między innymi, do budowy bardziej zaawansowanych konstrukcji, jak wysokie bale czy ściany z kolcami. Z tego rozdziału dowiesz się, gdzie znaleźć to drewno i jak je pozyskać.

Drewno rdzeniowe - podobnie jak zwykłe - możesz wydobywać nawet krzemiennym toporem - nie musisz wcześniej wytapiać narzędzi z metalu. By je jednak znaleźć, musisz udać się do nowej strefy - czarnego lasu (1). Strefę, w której aktualnie się znajdujesz, sprawdzisz na mini-mapie, w prawnym górnym rogu ekranu.

Czarny las to nie tyle lokacja, co biom - typ środowiska. Znajdziesz je idąc po prostu długo w dowolnym kierunku. Łatwo też wypatrzyć go z odległości - jest ciemniejszy niż typowy las, jaki znajdziesz w okolicy miejsca rozpoczęcia rozgrywki. Gdy już tam dotrzesz, zlokalizuj sosny (2).

Drzewa te są dość rzadko spotykane, lecz rosną w grupach. By zdobyć z nich poszukiwane drewno, postępuj jak ze zwykłym drzewem. Zetnij sosny, rozbij kłody na deski i zbierz upuszczony materiał - część stanowić będzie normalne drewno, reszta to drewno rdzeniowe (3).

Materiał ten wykorzystasz do budowy bardziej zaawansowanych - a przez to wytrzymalszych - konstrukcji drewnianych, w tym bardzo użytecznych w budownictwie bali. Przyda się także do wytworzenia kilku przedmiotów. Pamiętaj, by usunąć je z ekwipunku przed zasileniem ogniska bądź Pieca na węgiel drzewny - do tego celu wykorzystaj normalne drewno.

Spis treści: Valheim - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Valheim - drewno szlachetne, jak zdobyć

O autorze

Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze

More On Valheim

Najnowsze artykuły