Skip to main content

V Rising - mount: jak zdobyć wierzchowca

Podróżowanie na grzbiecie konia.

Jako że mapa w V Rising jest sporych rozmiarów, a szybka podróż jest mocno ograniczona, większość czasu będziesz podróżował na piechotę. Możesz jednak przyspieszyć ten proces zdobywając wierzchowca.

By znaleźć wierzchowca musisz po prostu przeszukiwać kolejne obozy bandytów rozsiane po mapie. W jednym z nich natkniesz się na konia - Horse (1). Będzie on spokojnie stał i czekał, aż wejdziesz z nim w interakcję.

Wtedy też twoja postać wskoczy na jego grzbiet i będziesz mógł rozpocząć przyspieszoną podróż. Dodatkowo, trzymając spację, możesz korzystać z galopu (2), który da jeszcze większą premię do szybkości poruszania się. W ten sposób możesz pokonywać dystanse w nawet kilkukrotnie krótszym czasie.

Z grzbietu wierzchowca możesz atakować wrogów, choć jest to mocno ograniczone - twoja postać potrzebuje około dwóch sekund po każdym ciosie, by móc znów zaatakować. Najlepiej po prostu zeskocz z wierzchowca, wybij wrogów, podnieś skarby i wróć na konia, by kontynuować podróż. Jest o tyle ważne, że wrogowie mogą zabić wierzchowca, jeśli zadadzą mu dość obrażeń.

Spis treści: V Rising - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: V Rising - research desk: jak prowadzić badania

Zobacz także