Skip to main content

V Rising - iron: jak zdobyć i przekuć żelazo

Zdobycie Iron Ore i przetworzenie go na Iron Ingot.

Żelazo to kolejny surowiec - po miedzi - w V Rising z którego wykujesz jeszcze lepszą broń i narzędzia. Z tej strony dowiesz się gdzie znaleźć ten cenny materiał i jak przetworzyć go do postaci sztabek do dalszego rzemiosła.

W pierwszej kolejności musisz przygotować materiały wybuchowe - Explosives. Stworzysz je przy stole alchemicznym - Alchemy Table (1) - który odblokujesz po pokonaniu jednego z przeciwników, Clive the Firestarter (2). Jeśli jeszcze z nim nie walczyłeś, wykorzystaj krwawy ołtarz by go namierzyć.

Potem stwórz wspomniany stół alchemiczny i wejdź z nim w interakcję. Znajdziesz tutaj dwa rodzaje materiałów wybuchowych. Na tym etapie będziesz w stanie stworzyć jedynie Minor Explosive Box (3). Wytwórz przynajmniej jedną sztukę.

Teraz ponownie wykorzystaj krwawy ołtarz by namierzyć Quincey the Bandit King. To przeciwnik, którego znajdziesz w twierdzy bandytów - Bandit Stronghold (4).

By móc wejść do bazy wroga, musisz zniszczyć główną bramę przy pomocy wytworzonego wcześniej materiału wybuchowego. W tym celu wybierz przedmiot, by otworzyć miniaturowe okno budowy. Ustaw skrzynię pod bramą, a następnie uderz w nią (5), by zainicjować wybuch. Masz kilka sekund na odsunięcie się z miejsca eksplozji.

Po walce przebij się przez bazę wroga i wyeliminuj wspomnianego Quincey the Bandit King. Dzięki temu odblokujesz recepturę, która pozwoli ci przetworzyć żelazo. Teraz udaj się do dowolnej kopalni żelaza - na przykład Haunted Iron Mine (6). Wewnątrz znajdziesz mnóstwo złóż, które po rozbiciu pozwolą ci zebrać żelazną rudę (Iron Ore).

Wróć teraz do bazy i wykorzystaj Furnace (7) - piec w którym przetwarzałeś wcześniej miedź.

W oknie Input (8) umieść Iron Ore i poczekaj 2 minuty. Po tym czasie w części Output (9) pojawi się żelazna sztaba - Iron Bar.

Sztabki żelaza posłużą ci do wytwarzania żelaznych broni i narzędzi, a także do wznoszenia kolejnych budynków w bazie.

Spis treści: V Rising - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: V Rising - ekwipunek: jak powiększyć plecak

Zobacz także