Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Uncharted: Zaginione Dziedzictwo - skarby i zdjęcia: rozdział 4 (Ghaty Zachodnie)

Sekrety i znajdźki czwartego rozdziału.

Czwarty rozdział to największa część gry. Oferuje całkiem rozległą mapę, na której znajdziesz aż dziewięć miejsc do sfotografowania oraz dziewiętnaście skarbów do zebrania. Co bardzo ważne, na tym etapie kolekcjonować też można żetony Hojsali. Na ich przedstawienie przeznaczyliśmy osobną stronę w naszym poradniku, znajdziesz ją tutaj - Uncharted: Zaginione Dziedzictwo - żetony Hojsali i Rubin Królowej: Ghaty Zachodnie.

Jeśli chcesz, aby wszystkie skarby i zdjęcia znalazły się w twojej kolekcji, musisz koniecznie ukończyć wątek poboczny ze wspomnianymi żetonami. Bez tego nie dostaniesz się do niektórych miejsc, zwłaszcza do drugiego z opisywanych miejsc, gdzie można wykonać fotografię.

Poniżej przedstawiamy także mapę - gdyż w tym rozdziale otrzymujemy taką pomoc na samym początku - która z całą pewnością ułatwi ci poszukiwania. Oprócz tego oferujemy również opisy wraz z obrazkami. Miłych poszukiwań!

Skarby i zdjęcia w czwartym rozdziale Uncharted: Zaginione Dziedzictwo.

Zdjęcia - rozdział 4

Zdjęcie #6 - zaraz po rozpoczęciu rozdziału wysiądź z samochodu i podejdź na skraj urwiska.


Zdjęcie #7 - zaraz przed wejściem po poboczną misję związaną z żetonami Hojsali.


Zdjęcie #8 - dostęp do tego miejsca otrzymasz jedynie po ukończeniu wątku pobocznego z żetonami Hojsali. O tym aspekcie pisaliśmy na samym początku tej strony. Po zebraniu wszystkich żetonów odblokujesz dostęp do ruin na północno-wschodnim krańcu mapy. Podejdź do urwiska i zrób zdjęcie Nadine atakowanej przez małpy.


Zdjęcie #9 - piękny widok na zespół wodospadów jest możliwy do wykonania z kamieni w błotnistej części tego fragmentu mapy.


Zdjęcie #10 - najpierw musisz zniszczyć widoczną na poniższym obrazku ścianę. Możesz to zrobić za pomocą granatu, który pozyskasz ze skrzyni obok. Uzyskanym w ten sposób przejściem skieruj się w lewo, gdzie staniesz na skraju niewielkiego urwiska, obok którego znajduje się posąg z trójzębem. Tuż na prawo od niego odnajdziesz również miejsce, gdzie można wykonać zdjęcie.


Zdjęcie #11 - tematem kolejnej fotografii jest rzeźba słonia w kamieniu w większym zbiorniku wodnym w południowo-zachodniej części mapy.


Zdjęcie #12 - z podwyższenia na skale widocznej na poniższym obrazku możesz wykonać wspaniałe zdjęcie fortecy położonej w południowo-zachodniej części mapy.


Zdjęcie #13 - wykonaj fotografię pięknemu i szerokiemu wodospadowi na zachód od północnej fortecy.


Zdjęcie #14 - do tego miejsca otrzymasz dostęp jedynie podczas eksplorowania północnej fortecy z toporem. Panorama znajduje się po rozwiązaniu zagadek. Jeśli masz z nimi problem, zachęcamy do odwiedzenia tej strony - Uncharted: Zaginione Dziedzictwo - rozdział 4: Ghaty Zachodnie, forteca z toporem.


Skarby - rozdział 4

Skarb #12, #13 i #14 - dostęp do tego miejsca otrzymasz jedynie po ukończeniu pobocznego wątku z żetonami Hojsali, o którym pisaliśmy na początku tej strony. Wówczas otrzymasz dostęp do miejsca w północno-wschodnim krańcu mapy, gdzie w budynku położonym centralnie odnajdziesz trzy skarby leżące obok siebie. Są to Srebrny kielich, Grawerowana miedziana tabliczka i Hojsalski nóż typu kukri.


Skarb #15 - pod wieżą w północno-wschodniej części mapy znajduje się skrzynia. Otwórz ją wytrychem, aby pozyskać broń, a także kolejny skarb. Jest to Miniaturowe działo z brązu.


Skarb #16 - po pozyskaniu poprzedniego skarbu wystarczy odwrócić się w lewo i wdrapać się na szczyt kolejnej wieży. Znajdziesz tam następny skarb. Jest to Pierścień łuczniczy z nefrytami.


Skarb #17 - wdrap się na lewy bok słonia wykutego w skale. W jego oku po tamtej stronie znajduje się skarb. Jest to Hojsalska moneta.


Skarb #18 - w wąskim przesmyku pomiędzy wysoką skałą po prawej a głazami i drzewami po lewej stronie zauważysz skarb leżący przy konarze. Jest to Skrzynka z kości słoniowej.


Skarb #19 - sekret ten znajduje się przy starej, kamiennej kolumnie obok rwącego potoku i drzewa kwitnącego na fioletowo. U samej podstawy wspomnianej kolumny odnajdziesz kolejny skarb. Jest to Szkatułka z rogu jelenia.


Skarb #20 - przy kolejnym wodospadzie nieopodal zauważysz skarb na półce po lewej od lejącej się wody. Jest to Starożytna kamienna waza.


Skarb #21 - niewiele dalej od poprzedniego skarbu zauważysz dwa wodospady widoczne na poniższym obrazku. Wjedź przez ten z lewej strony, a zaraz potem zauważysz jeszcze jeden skarb. Jest to Pudełko na drobiazgi.


Skarb #22 - w niewielkim zbiorniku wodnym zauważysz niewysoki, porośnięty ze wszystkich stron, budynek. U jego fundamentów zauważysz skarb. Jest to Średniowieczny indyjski zamek z kluczem.


Skarb #23 - na lewo od niewielkiej, błotnistej drogi, zauważysz niewysoki budynek oraz niewielki korytarz w skale. Na jego końcu odnajdziesz sekret. Jest to Pudełko na przyprawy z palisandru.


Skarb #24 - sekret ten jest bardzo łatwy do odnalezienia. Znajduje się w skrzyni, którą zauważysz pod dachem budowli widocznej na poniższym obrazku. W skrzyni oprócz broni znajduje się właśnie skarb. Jest to Lornetka powleczona skórą.


Skarb #25 - jadąc wzdłuż strumienia nad twoją głową będzie znajdować się naturalnie powstały most. Zatrzymaj się tam i wysiądź - na brzegu wody znajduje się kolejny skarb. Jest to Grawerowane naczynie.


Skarb #26 - wejdź przez widoczny na poniższym obrazku otwór. Wydostać się będziesz mógł po wyróżniających się cegłach na ścianie. W środku, czyli niewielkiej jaskini, obok zielonkawych waz odnajdziesz skarb. Jest to Gra „węże i drabiny”.


Skarb #27 - wkrocz w zarośla nieopodal dużych ilości czerwonych kwiatów, a na ziemi, przy jednej z kamiennych kolumn, zauważysz kolejny sekret. Jest to Serpent „nagfani”.


Skarb #28 - wdrap się na widoczny na poniższym obrazku budynek, który znajduje się w północno-zachodniej części mapy. Odnajdziesz tam jeden z ostatnich skarbów w tym rozdziale. Jest to Nefrytowy wisior.Skarb #29 - na lewo od wodospadu znajduje się ciężarówka, a na niej skrzynia. Oprócz uzbrojenia w środku znajdziesz także skarb. Jest to Ozdobny motyl.


Skarb #30 - zeskocz z ciężarówki opisywanej w poprzednim akapicie i udaj się na drugą stronę wody. W jaskini zauważysz ostatni w tym rozdziale skarb. Są to Metalowe szpony tygrysa.

Komentarze