Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dlaczego gry Sony nie trafiają równocześnie na PlayStation i PC? Jeden z byłych szefów wyjaśnia

Chodzi o zdobycie nowych klientów.

Shawn Layden, który niegdyś był szefem amerykańskiego oddziału Sony i nadzorował pracę studiów deweloperskich firmy, przekonuje, że koncern nie będzie wydawał swoich gier jednocześnie na PC i PlayStation.

W wywiadzie udzielonym kanałowi What's Up PlayStation w serwisie YouTube menedżer odniósł się do niedawnych działań korporacji, która zaczęła przenosić starsze tytuły - w tym Horizon Zero Dawn - na komputery osobiste.

- Opracowywana, kiedy byłem jeszcze w firmie, strategia, aby spojrzeć na PC, przy czym nie sądzę, by gry ukazywały się równocześnie na komputerach i PlayStation, chociaż nigdy nie mów nigdy, wzięła się stąd, ponieważ uznaliśmy, że musimy pójść tam, gdzie są nowi klienci, gdzie mogliby być nowi fani - wyjaśnia.

Na PC zmierzają Uncharted 4 i Zaginione Dziedzictwo

- Nie przyszli do nas, więc my postanowiliśmy pójść do nich. (...) Dlaczego mielibyśmy nie wydać na komputerach naszych najlepiej sprzedających produkcji, które już podbiły rynek, ukazały się półtora roku czy dwa lata temu, nie są aktywne w sklepach i nie ma ryzyka, że ograniczymy sprzedaż [na konsolach - dop. red.]? - mówi Layden.

- Pokażemy posiadaczom PC, co stracili, nie wybierając PlayStation - dodaje. Menedżer podkreśla, że Sony może jedynie zyskać na takim ruchu, ponieważ istnieje możliwość, że starsze gry zachęcą kolejne osoby do kupna platform korporacji.

W podobnym tonie wypowiadają się obecni pracownicy firmy. Niedawno szef PlayStation Studios - Hermen Hulst - podkreślał, że priorytetem pozostają konsole, na których wciąż będą ukazywać się tytuły na wyłączność.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.
Related topics
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze